وزیر خارجه آمریکا در دیدار با نتانیاهو بر اهمیت وجود برنامه برای غزه پس از جنگ تاکید کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در حالی برای هشتمین بار از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ به خاورمیانه سفر می‌کند که ادامه نسل کشی فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی به بلای جان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات پیش رو تبدیل شده است و وی در این سفر می‌کوشد به هر طریقی به این موضوع پایان بخشد. 

به گزارش الجزیره، بلینکن امروز (دوشنبه) پس از ورود به سرزمین‌های اشغالی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد. 

وزیر خارجه آمریکا در این دیدار بر اهمیت وجود برنامه برای غزه پس از جنگ با نتانیاهو تاکید کرد. 

وزارت خارجه آمریکا درباره دیدار بلینکن و نتانیاهو اعلام کرد: در این دیدار طرف آمریکایی بر اهمیت ضرورت جلوگیری از گسترش جنگ غزه به سایر مناطق خاورمیانه تاکید کرد. 

بلینکن با اشاره به شرایط بحرانی در مرز‌های شمالی سرزمین‌های اشغالی با لبنان نیز گفت: پیشنهاد صلح بایدن که اکنون بر روی میز قرار دارد می‌تواند بار دیگر آرامش را به مرز‌های شمالی بازگرداند و به عادی سازی روابط بیشتر اسراییل با کشور‌های همسایه منجر شود. 

گرچه بایدن می‌کوشد طرح صلح خود را طرح صلح مطرح شده از سوی اسراییل بخواند، اما حقیقت این است که ائتلاف راستگرای کابینه نتانیاهو به شدت درباره استقرار صلح در غزه مقاومت کرده و به دنبال ادامه نسل کشی در این باریکه است. 

بلینکن در سفر خود به خاورمیانه همچنین با مقامات مصر و قطر به منظور تسهیل روند میانجیگری میان طرفین و اقناع کردن حماس برای پذیرش توافق صلح مدنظر آمریکا دیدار و گفتگو خواهد کرد. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۹ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
بلینکن از توی دجال سودی به کسی نمیرسد
شر مرسان
اصلا غزه به تو چه.برو به مشکلات عدیده امریکا برس
خجالت نمیکشی .قاتل کودکان و زنان
اصلا کی نظر تو را خواست
آخرین اخبار