مسئول ستاد مدینه منوره گفت: امروز حدود دو هزار زائر ایرانی به قصد بجا آوردن اعمال حج از مدینه منوره به مکه مکرمه مشرف خواهند شد.

علی اصغری مسئول ستاد مدینه منوره  با اشاره به اینکه امروز سه شنبه (۲۲ خرداد) تمامی زائرین ایرانی باقیمانده در مدینه عازم مکه مکرمه می‌شوند، اظهار داشت: تا پایان امروز زائران ۱۵ کاروان به تعداد بیش از دو هزار نفر پس از احرام بستن در مسجد شجره مدینه منوره را با قطار سریع‌السیر به مقصد مکه مکرمه برای بجا آوردن اعمال و مناسک عمره تمتع ترک می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از راهی کردن زائران، تمامی عوامل اجرایی در مدینه منوره نیز راهی مکه مکرمه خواهند شد و این عزیزان روز ۱۲ ذی الحجه به مدینه باز خواهند گشت تا شرایط را برای میزبانی از زائران مدینه بعد فراهم کنند.

وی اعلام کرد که بیش از ۳۰ هزار حاجی ایرانی از روز ۱۴ ذی‌الحجه در قالب کاروان‌های مدینه بعد به قصد زیارت مرقد پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) به شهر پیامبر (ص) می‌آیند و پس از پنج روز اقامت در این شهر و زیارت حرم نبوی و جنت البقیع بر اساس جدول برنامه ریزی شده به وطن بازخواهند گشت.

گفتنی است امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف می‌شوند که بیش از ۵۰ هزار نفر آنان در قالب ۳۶۵ کاروان مدینه قبل بودند.

برچسب ها: حج تمتع ، مدینه منوره
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۹ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
اخراج اتباع افغانی از کشور مهم ترین عامل افزایش ازدواج در کشور خواهد بود چرا که سفره مردم بزرگتر خواهد شد ، باوجود نزدیک به ۲۰ میلیون افغانی غیرمجاز در کشور که جای ایرانی های رو در همه زمینه ها غصب کردن دیگر فاتحه نه تنها ازدواج را باید خواند بلکه باید منتظر آشوب سراسری و ان شاءالله نابودی این نظام را باید کشید