در پی تشکیل جلسه شورای وحدت کشور، به اتفاق آرا تصویب شد این مجموعه از نامزدی حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خواهد کرد

روزگذشته چهارمین گردهمایی کشوری با حضور یکصد نفر از رؤسای استانی شورای وحدت، دبیران کل احزاب و رؤسای کمیته‌های اقشار درتهران برگزار و دو موضوع تقویت وتوسعه تشکیلات شورای وحدت و گزینش نامزد مورد حمایت شورای وحدت در انتخابات ریاست جمهوری ۸ تیر موردبررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

لازم به ذکر است در رابطه با موضوع تقویت و ارتقاء فعالیت‌های شورای وحدت، ضمن اشاره به بلوغ سیاسی تشکیلات و اهمیت افزایش توانمندی در معرفی نامزد‌ها درانتخابات شوراها، مجلس و… تاکید شد این نامزد‌ها می‌بایست از اعضا وچهره‌های مرتبط با تشکیلات باشند.

علاوه بر این، حاضران در این نشست توافق کردند که شورای وحدت باید از واحد آموزشی و پژوهشی توانمند با هدف تولید و ارائه جزوات تحلیلی برخوردار باشد و به همین دلیل ضرورت دارد شورای وحدت برنامه سالانه استانی و ملی خود را تدوین نماید.

در دومین بخش ازچهارمین نشست شورای وحدت، اعضا، به ارزیابی نحوه گزینش وتایید صلاحیت نامزد‌های ریاست جمهوری، آرایش تایید شدگان و تناقضات در این موارد پرداخته و نقد‌هایی جدی را مطرح نمودند.

در ادامه بحث ۵ نفرازنامزد ها‌ی ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفته ونقاط قوت وضعف آن‌ها بیان گردید و در بخش پایانی این بحث پس از استماع نقطه نظرات حجت الاسلام والمسلمین آقای مصطفی پورمحمدی، سوابق و خدمات ایشان دربیش از چهار دهه گذشته مورد کنکاش قرار گرفت. در نهایت و در چارچوب رای گیری شرکت کنندگان در نشست باتفاق آرا تصویب کردند شورای وحدت باقاطعیت و باتفاق آرا از نامزدی حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی حمایت نموده و همه ظرفیت‌های سیاسی و تبلیغاتی خود را برای انتخاب ایشان بکار خواهد گرفت.

علاوه بر این مصوب شد شورای وحدت با توجه به شکننده بودن آرایش نامزد‌های ارزشی و ولایی برضرورت رایزنی با آن‌ها در صورت بحرانی شدن شرایط و اتخاذ بهترین تصمیم تاکید می‌نماید

گفتنی است در این جلسه که با ریاست دکتر منوچهر متکی و دکتر شهاب الدین صدر پیگیری شد، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی نیز برای دقایقی حضور یافته و به بیان نقطه نظراتش برای حاضرین پرداخت. وی در این رابطه ضمن تاکید بر این مساله که تنها با هدف انجام وظیفه در قبال میهن اسلامی و مردم شریف کشور پا به عرصه رقابت‌ها گذاشته است، افزود: تا انتهای این مسیر بر عهد و قراری که با پروردگار و مردم کشورم بسته ام پایبند بوده و در دولت قرار، موضوع رسیدگی به معیشت مردم و بهبود وضعیت اقتصادی در اولویت اصلی خواهد بود.

دکتر منوچهر متکی ضمن اشاره به همراهی و همکاری جامعه روحانیت مبارز و شورای وحدت از ابتدای تاسیس این شورا، بر لزوم سازماندهی هر چه مناسب‌تر امکانات و ظرفیت‌های شورای وحدت برای حمایت از حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی تاکید کرده و خواستار حل مشکلات مردم در سایه توفیقات الهی و رهنمود‌های مقام معظم رهبری شدند.

در خاتمه گفتنی است دکتر شهاب الدین صدر نیز به عنوان رییس ستاد‌های مردمی شورای وحدت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری منصوب شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار