عملیات اعزام زائران ایرانی به عربستان با ورود بیش از ۸۵ هزارو ۷۰۰ زائر به دو فرودگاه جده و مدینه پایان یافت.

 با انتقال ۱۳ کاروان از زائران ایرانی به فرودگاه جده، به تعداد ۱۸۳۴ نفر عملیات رفت و اعزام حجاج و عوامل ایرانی به سرزمین وحی دیشب (دوشنبه ۲۱ خرداد) پایان یافت.

بر اساس اطلاعیه ستاد مکه، با انجام ۸ پرواز روز گذشته از کشورمان در مجموع ۱۵۹ پرواز به فرودگاه جده و ۲۲۰ پرواز به فرودگاه مدینه انجام شد و در مجموع بیش از ۸۵ هزارو ۷۰۰ زائر از طریق این دو فرودگاه به عربستان انتقال یافتند و در حال حاضر در سرزمین وحی حضور دارند.

نخستین پرواز زائران ایرانی بامداد ۲۴ اردیبهشت ماه از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد مدینه منوره انجام گرفت و در مدت ۳۰ روز عملیات رفت جمعا با انجام ۳۷۹ پرواز به مقصد کشورعربستان انجام شد.

این گزارش حاکیست، در حال حاضر فقط ۱۴ کاروان در مدینه به تعداد ۱۹۰۰ نفر حضور دارند که تا پایان وقت امروز از مدینه خارج و در مسجد شجره محرم شده و به مکه مکرمه انتقال می‌یابند تا روز جمعه آینده راهی مشاعر مقدسه شوند.

بر اساس این اطلاعیه، تعداد زائران حاضر در مکه ۸۳ هزارو ۸۳۱ زائر در قالب ۶۰۹ کاروان است.

بگفته غلامرضا رضایی معاون سازمان حج و زیارت، عملیات بازگشت زائران ایرانی به کشور از روز ۱۵ ذی‌الحجه (یکم تیر) و از دو مسیر فرودگاه مدینه و جده آغاز خواهد شد، و خروج شماری از زائران به سمت ایران با انتقال از مکه به فرودگاه مدینه به صورت ترانزیت خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.