استاندار ایلام گفت: در بازه زمانی ۲ سال گذشته اعتباری بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال صرف زیرساخت‌های این استان به ویژه در بخش راه‌های مواصلاتی و اربعین حسینی شده است.

حسن بهرام نیا اظهار کرد: با وجود این‌که کمتر از ۳۰ درصد این استان دشت و فلات است در دولت سیزدهم تحول عظیمی در حوزه زیرساخت‌ها به ویژه راه‌های استان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته حدود ۶۴ هزار میلیارد ریال صرف زیرساخت‌های استان شد که از این مبلغ، ۵۰ هزار میلیارد ریال صرف تکمیل محور‌های مواصلاتی منتهی به مهران شد.

استاندار ایلام افزود: با این اقدام راه ۱۵ ساعته که در سال‌های گذشته زوار از ایلام تا مهران با وجود ترافیک سنگین طی می‌کردند، امروز با چهاربانده شدن این مسیر به حدود یک ساعت در اوج ترافیک کاهش یافته است.

بهرام‌نیا با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه انرژی، تاکید کرد: این استان ۶ درصد منابع نفتی و ۱۱درصد منابع گازی کشور را در اختیار دارد که در این دولت به این منابع توجه ویژه شده و ان. جی. ال ۳۱۰۰ دهلران با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورویی در آستانه افتتاح است که مقرر شده بود در سفر رییس‌جمهور شهید به استان افتتاح شود که با افتتاح این پروژه ۹ مشعل گاز (جمع‌آوری فلر) خاموش می‌شود.

استاندار ایلام به پروژه سامانه گرمسیری نیز اشاره و یادآور شد: تاکنون ۱۱۰ هزار میلیارد ریال برای پروژه سامانه گرمسیری هزینه شده که بیش از ۴۳ هزار میلیارد ریال در این دولت اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: با افتتاح فاز نخست این پروژه که در آستانه افتتاح است به چهار هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌های دیم شهرستان مهران آب‌رسانی می‌شود و با افتتاح فاز دوم در مجموع ۱۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی مهران و دهلران تحت پوشش آبیاری قرار خواهد گرفت.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه، ۹۰ هزار تن به محصولات زراعی استان اضافه و ۱۷ هزار میلیارد ریال برای کشاورزان ارزش افزوده دارد و در حال حاضر ۵۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد کنجانچم وجود دارد.

بهرام‌نیا گفت: به پاس خدمات ماندگار و ارزشمند شهید رئیسی رئیس‌جمهور، بزرگ‌راه ایلام به مهران به نان بزرگ‌راه حضرت آیت‌الله رئیسی (شهید جمهور) و همچنین سد طرح سامانه گرمسیری (سد کنجان‌چم) به نام سد شهدای‌خدمت نام‌گذاری شد.

وی افزود: استان ایلام با ۶۰۸ هزار نفر جمعیت و مساحت ۲۰ هزار و ۱۲۳ کیلومتر مترمربع، بیست‌ودومین استان کشور از نظر وسعت و دارای تنوع آب و هوایی است به گونه‌ای که در فاصله بین ۲ نقطه استان) حدود چهل کیلومتر) تغییر اقلیم داریم و در فواصل ذکر شده، میوه‌های سردسیری و میوه گرمسیری برداشت می‌شود.

برچسب ها: استاندار ، زیرساخت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.