نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر توفیق خدمت داشته باشم اصلاح نظام بانکی و بهبود فضای کسب و کار را انجام خواهم داد.

محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح برنامه‌های انتخاباتی خود پرداخت.

قالیباف گفت: برنامه ششم به مدت دو سال تمدید شد. برای این برنامه خیلی وقت گذاشته شد هم در مجلس و هم در دولت و یک کار رفت و برگشتی خوبی در تنظیم لایحه انجام شد.

سیاست قطعی ما در برنامه هفتم معطوف به خانواده است

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: در برنامه هفتم همه تلاش ما این‌گونه بود که ضعف‌های برنامه‌های گذشته را نداشته باشد. یکی از سیاست‌های ما در برنامه هفتم معطوف به خانواده بود. نکته بعدی اینکه مسائل اقتصادی به صورت سیستمی انجام شده و توجه به نظام مالی، ارزی و سیاست‌های بانکی و توزیع درآمد‌ها برای ما مهم بود. حوزه اشتغال و اصلاح نهادی در این بخش از نکاتی بود که به آنها توجه شده است.

وی ادامه داد: گرانی فشار زیادی در سطوح مختلف آورده است. تورم ریشه در ناترازی بانکی و سیاستگذاری پولی و بانکی دارد و برنامه هفتم با این نگاه تنظیم شده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

برنامه هفتم را با رویکرد مسئله‌محور نوشتیم

قالیباف بیان کرد: نگاه مسئله محوری به برنامه داشتیم. رویکردی است که در آن هرچه آرزو دارند را می‌نویسند، بدون اینکه کشور امکان آن را داشته باشد یا خیر، اما مسئله محوری را مبنای کار قرار دادیم با رویکرد خانوار.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: در قانونگذاری به دو موضوع توجه شد، یک اینکه قانونی که می‌نویسم روشن باشد و قابلیت اجرا داشته باشد. بخش دیگر نیز اجرای قانون است که با دولت این کار را انجام دادیم. 

وی ادامه داد: سندی داریم که پنج ساله است و دولت و مجلس  آن را تهیه کردند و می‌خواهند اجرا کنند. بودجه امسال را دولت سیزدهم داده است و همه تلاش ما اجرای برنامه است.

قالیباف تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های برنامه هفتم این است که برنامه ششم کمتر از سی درصد اجرا شده، اما ماده ۱۱۸ میگوید یک شورای راهبری گذاشتیم که زمان اجرایی دارد و با مدیریت سایبرنتیکی آن را اجرا می‌کنیم تا برنامه کنترل پذیر باشد و زیرنظر معاون اول رئیس جمهور با حضور نمایندگان مجلس است تا بازگشت پذیری داشته باشد و در موقع اجرا اگر مشکلی پیش آمد آن را اصلاح کنیم.

رشد اقتصادی در دهه نود کمتر ۱ درصد بود 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: خطری که بنده برای اجرای برنامه احساس کردم این بود که امروز مردم هر کسی را انتخاب کنند باید این برنامه را اجرا کنند. در دهه نود نقدینگی ۲۶ برابر شد، اما رشد اقتصادی کمتر از یک درصد بود که مشکلاتی زیادی اجرا کرد؛ در برنامه ششم این‌گونه شد که دولت در دهه نود می‌گفت اصلا ضرورت ندارد برنامه به مجلس برای تصویب بیاید و دولت خودش این کار را می‌کند.

وی افزود: من با برنامه هفتم زندگی کردم. قریب به ۱۲۰ ساعت در صحن مجلس و چندین هفته در کمیسیون تلفیق بر روی آن بحث شده و صد‌ها جلسه با دولت بر سر آن داشتیم تا مشکلات مردم را حل و فصل کنیم. برنامه یکی از ضرورت‌های اداره کشور است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: معتقدم بودجه و برنامه برای دولت نیست و قبل اینکه دستورالعمل را مشخص کند زندگی مردم است. این برنامه باید تغییری در زندگی مردم ایجاد کند و رشد و توسعه‌ای باید ایجاد شود. این برنامه باید قابل پیش بینی باشد و خانواده‌ها بتوانند برای خود برنامه ریزی کنند. اگر مردم به من اعتماد کردند گام به گام آن را اجرا میکنم تا به ثبات اقتصادی برسیم.

در پایان برنامه هفتم ثبات اقتصادی و مهار تورم را شاهد خواهیم بود

موضوع بهره‌وری مهمتر از سرمایه‌گذاری است

قالیباف اضافه کرد: ما این شاخص‌ها را براساس سیاست‌های کلانی که در مجمع بررسی شده و توسط رهبر انقلاب تایید شده انجام میدهیم. میانگین رشد ما کمتر از یک درصد بوده است. برای رشد اقتصادی یک بخش آن بهره وری و یک بخش سرمایه گذاری است. موضوع بهره وری مهمتر از سرمایه گذاری است، چون فرصت‌هایی داریم که از آنها میتوان سرمایه گذاری شکل بگیرد. ماده ۱۱۱ متمرکز به بهره وری است. در بهره وری دو رویکرد است و نگاه علمی به برنامه داشتیم و نکته دیگر نگاه مدیریتی است.

وی گفت: در همه جا شاخص بهره وری را روشن کردیم و نقش ملی و استانی و مزیت نسبی و تمرکززدایی را در نظر گرفتیم. فرق بین تولی‌گری و تصدی‌گری قائل شدیم. اینها حاکی از بخش بهره وری است. در برخی کشور‌ها که متوسط رشد ۹ درصد در یک دهه داشتند ۴.۵ درصد از بهره وری بردند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: یکی از مشکلات ما این است که در یک اتاق دو ایرانی کار می‌کنند شاید یک نفر از نظر تحصیلات بالاتر است، اما چون قراردادی و ساعتی است دریافتی کمتر دارد، اما دیگری تحصیلات کمتری دارد، اما رسمی است و دریافتی بیشتری دارد که برای اینها در مجلس برنامه ریزی کردیم. 

قالیباف بیان کرد: نکته دیگر موضوع نحوه مدیریت و مداخلات دولت است. سهم دولت در ایران خودرو ۷ درصد است، اما دولت با این ۷ درصد ۱۰۰ درصد در قیمت گذاری نقش دارد. در حقیقت دیون باقی مانده آنجا چقدر است و مجبور می‌شود در قیمت گذاری دخالت کند و رانت آنجا را بدهد و هزینه‌ها را خود بدهد و با پول دولت و منافع عمومی خودرو تولید می‌کند. دولت و بخش خصوصی و مردم همگی ناراضی هستند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: در حوزه انرژی قریب به ۵۰ درصد آن استحصال می‌شود قبل اینکه مصرف شود ۵۰ درصد آن را هدر می‌دهیم، چون یک بخش در نیروگاه و یک بخش در گاز مشعل هدر می‌رود و یک بخش دیگر قاچاق می‌شود؛ لذا دارایی‌ها به ثروت تبدیل نمی‌شود و مثل خانه‌ای است که لوله آب نشتی پیدا کرد و به خانم خانه فشار می‌آوریم آب کمتری مصرف کند.

با قیمت‌گذاری دستوری مخالفم

وی گفت: این مشکل در معدن و پتروشیمی است. در مجموع ۹.۵ میلیون بشکه‌ای تولید داریم ۷ درصد آن می‌آید و وقتی حرف از بهره وری می‌زنیم روند‌هایی است که باید اصلاح شود. در معدن با تلاشی که در مجلس شده سهم دولت حدود ۷ همت بوده و الان شده ۴۴ همت، اما ۴۴ همت هم سوبسید معادن می‌دهیم و دولت از معادن بهره وری نمی‌کند لذا باید از فرصت‌ها به درستی استفاده کنیم. در برنامه هفتم قانون دائمی تولید مسکن را تصویب کردیم. در این مدت قانون اجاره بها و بحث مالیات بر خانه‌های خالی را اعلام کردیم. 

قالیباف بیان کرد: سازمان زمین و مسکن یک میلیون هکتار زمین در اختیار دارد. کل مسکن مهر ۹ هزار هکتار زمین داشته است و اینجا یک میلیون هکتار است. در برنامه هفتم ماده ۴۹ مشخص کردیم که ما دو صدم درصد که میشود ۳۳۰ هکتار را به زمین اختصاص دهیم و قیمت مسکن را به عنوان آورده می‌آوریم. حرف از هشت درصد رشد اقتصادی یعنی سه درصد را با بهره وری دنبال می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: باید به سمت این برویم که اگر یک کارگر و کارمند ما همه درآمد خود را برای مسکن بگذارد باید با درآمد هفت و نیم سال بتواند مسکن تهیه کند و این شاخص الان در کشور حدود ۱۴ سال است و باید آن را به نصف کاهش دهیم. باید مسکن را یک مقدار ارزان‌تر تمام کنیم. آن یک میلیون هکتار که گفتم در محدوده شهر و روستا است که از آن استفاده بهینه نمی‌کنیم. در برنامه پیش بینی کردیم ۱۵ درصد در صنعت پیشرفت کنیم.

قالیباف بیان کرد: یکی از موضوعات جدی برنامه هفتم اصلاح نظام بانکی است. اولین کاری که کردیم این بود که قانون بانک مرکزی بعد از ۵۰ سال ابلاغ شد و دولت شش ماه وقت داشت تا آمادگی را ایجاد کند و الان قانون جدید حاکم شده است. یکی از موضوعات آن ناترازی بانکهاست. ناترازی بانک‌ها را بانک مرکزی باید کنترل میکرد که در قانون نقص داشتیم. در دادگاه قضایی در حوزه بدوی و تجدیدنظر و شعبه‌ها فقط پرونده‌های بانکی را بررسی میکنند. در بازار سرمایه باید جلوی ناترازی را بگیریم. کار دیگر تعیین تکلیف نرخ کریدور بهره است.

در شهرداری تهران دویست کیلومتر ریل و حفاری مترو انجام دادیم

وی با اشاره به اینکه آیا با ۳۶ درصد می‌شود تولید شکل بیگیرد؟ گفت: آیا در بازار سرمایه کسی ۳۶ درصد بهره می‌برد. در شهرداری تهران توانستیم دویست کیلومتر ریل و حفاری مترو انجام دهیم. 

قالیباف بیان کرد: ما زنجیر به پای تولید می‌بندیم. در حوزه مربوط به بیمه یک نهاد مستقل در برنامه پیش بینی کردیم برای دادرسی بیمه‌ای که در حوزه مالیات هم همین طور. ما تلاش کردیم بتوانیم از این مسیر امنیت سرمایه گذاری را ایجاد کنیم. اگر این کار‌ها را انجام دهیم لازم نیست قیمت را دستوری مدیریت کنیم. دولت اگر می‌خواهد دخالت کند باید قیمت تمام شده را مدیریت کند. باید زنجیره تولید و بازار سرمایه را درست کنیم. وقتی دولت دست در بازار سرمایه میکند و دستوری در شرکت‌های بزرگ برخورد میکند چگونه میخواهد سرمایه ایجاد کند؟

قانون بانک مرکزی را بعد از ۵۰ سال تصویب کردیم

اصلاح نظام بانکی و بهبود فضای کسب و کار را انجام خواهم داد

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: در برنامه هفتم به طور دقیق این مسائل برنامه ریزی و قابلیت اجرایی دارد و اگر توفیق خدمت داشته باشم ثبات درآمد و اصلاح نظام بانکی و بهبود فضای کسب و کار را انجام خواهم داد و پاسخگو خواهم بود.

وی ادامه داد: در حوزه مالیات تلاش ما سامانه محور کردن آن است. بیش از یک دهه است که عقب ماندگی در مالیات است. ما فرار مالیاتی زیادی داریم. شاید از کمتر از مودی مالیاتی که فرار مالیاتی دارند و یا سابقه مالیاتی ندارند اگر در هوشمندسازی سراغ آن بروید قریب پنج میلیون نفر از حدود ۹ میلیون نفر پوشه هایشان را دنبال کردند و قریب پنج میلیون نفر می‌توانند مالیات شامل حال آن‌ها نشود. 

قالیباف گفت: اگر پایه مالیاتی را افزایش دادیم به این صورت است که به تولیدکننده معافیت مالیاتی دادیم یعنی گزارش می‌دهند، اما مالیات به آنها تعلق نمی‌گیرد. کسانی سفته بازی می‌کنند و پانصد تا پانصد تا ماشین خرید و فروش می‌کنند و با رانت کار می‌کنند آنها را کنترل میکنیم تا به افراد خرده پا فشار نیاید.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: به بحث ثبات در قیمت‌ها و ثبات در نرخ در ارز در برنامه هفتم توجه شده و در برنامه پیش بینی کردیم حداقل حقوق ۱۲ میلیون تومان باشد. پیش بینی ما این است که در طول برنامه به میزانی که افزایش درآمد است به یک میزان بالا بیاوریم، چون به زیر خط فقر و یا فقر مطلق می‌روند. 

ارزش پول ملی را باید حفظ کنیم

وی ادامه داد: اگر تورم کشور از تورم جهانی بیشتر باشد ارزش پول ملی کاهش می‌یابد و وقتی کاهش پیدا کرد هر کس می‌رود طلا و ارز می‌خرد که این بازار را دچار مشکل می‌کند یا اینکه ارز از کشور خارج می‌شود. باید به این نکات توجه کرد. باید تلاش کنیم ارزش پول ملی را حفظ کنیم که این با کنترل تورم و کنترل ناترازی جبران می‌شود.

قالیباف گفت: در نیروی انتظای سکوی ۱۱۰ را دیدید که هم بهره وری و هوشمندسازی است و در شهرداری دویست سامانه ایجاد شد و در مجلس هم همین طور. 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: ماده ۸۶ برنامه هفتم درباره اتباع بیگانه است که برای انسداد مرز‌های شرقی کشور بودجه گذاشته است. همچنین در مورد افرادی که به صورت غیرمجاز در کشور هستند پیش بینی شده که طرد آنها انجام شود و افرادی که مجاز هستند می‌توانند کمک کنند، چون حوزه اشتغال یکی از موضوعات ما است که در فرصت‌های بعد این را توضیح خواهم داد.

خبرنگار: محمد امیرحسینی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
چرا مثه نیروهای مسلح عمل نمیکنید؟
زمین رایگان دولتی به کارکنانشون میدن
خونه شخصی با ۸۰ درصد وام ۴ درصد میدن
خونه سازمانی بدون اجاره بصورت رایگان تا ۱۰ سال میدن

شما هم برای جوان‌ها چنین امکاناتی مهیا کنید.چرا پول مفت بیت المال فقط باید به قشر خاصی داده بشه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۶ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
رئیس مجلس که شدی قدرتمند هستی ، قانون تصویب میکنی و نظارت میکنی تا اجرا شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۲ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
زمین نهضت ملی بدین مینی مسکن هم بسازید موقت با رهن و اجاره کم،شاید قیمت سایر مسکنهای اجاره ای هم با افزایش ساخت مینی مسکنها کاهش پیدا کنه
Iran (Islamic Republic of)
ساسان
۰۸:۴۶ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
چرا وقتی پشت میز ریاست مجلس هستی هزینه های ساخت مسکن را پایین نیاوردین که حالا اگر رئیس جمهور شدی میخای اینکار میکنی !!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۵ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
زمانی رییس مجلس بودید مصوبات در جهت گران وسخت تر کردن زندگی مردم بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۷ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
شما از حال مردم خبر ندارین زیر کولر گازییییییییییییییییییییییییییی خوابیدین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
شما سال گذشته رئیس مجلس بودی حتی حرف از ارزانی مسکن نزدی چه برسد امسال ارزانی بیاوری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۸ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
این آقا بشه رییس جمهور سند وزارت نفت رو میزنم به نام پسراش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
اینا مسکن نیست مسکن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۵ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
آقای قالیباف شما اول از همه تکلیف صحبت هایی که درباره املاک نجومی در دورانن شهرداری تهران و سیسمونی ترکیه که شده ، بعد سیلی که نماینده به سرباز میزنه آخرش هم بخشیده میشه مشخص کنید بعد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
حتما پزشکیان حرف و عملش همخونی داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۵ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
پانترک
Iran (Islamic Republic of)
به کجا اینچنین شتابان
۰۶:۱۲ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
مردم دیگر گول این شعارها را نمی خورند .
Iran (Islamic Republic of)
H
۰۶:۰۸ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
چرا الان داری میگی چون ریاست جمهوری هستش تا حالا چرا نمیگفتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
نظرها منطقی نیست و احساسیه
کارنامه ایشان را نگاه کنید و بعد نظر دهید
به نظرم ایشان مدیر جهادی و میدانی هستن
Iran (Islamic Republic of)
H
۰۷:۲۵ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
اتفاقا حرف همه مردم ایران از رو احساسات نیست بلکه واقعیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
رئیس جمهور در کشور ما اونقدر اختیار و قدرت نداره که بتونه کار مهمی انجام بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
اگرقدرت ندارد نیایند ووعده ندهند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۰۲ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
چرا حرف تبلیغاتی میزنی وقتی قیمت زمین ؛ مصالح اولیه ساخت مسکن و دستمزد و .... همه با هم رفتن بالا چطور مشود مسکن ارزان قیمت ساخت؟؟؟؟ اگر بر این کار توانا بودی چرا توی این چند سال که رئیس مجلس بودی انجام ندادی؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
مشت آهنین
۰۷:۵۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
باید ابزارهای مکانیکی ساخت مسکن به وفور وارد کشور بشه،در این صورت هزینه پایین میاد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۳۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
داداش اشتباه زدی ، درسته که ارزانتر بشه ولی اگه مافیای مسکن و بازی های پر سود بانکی را از این صنعت بکیرید کمی کمک میکند بعلاوه زمین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۱۳ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
به ما میگید جهش تولید / اوخت خودت میری ترکیه سیسمونی میخری ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۷ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
من به شما رای میدم چون خدا وکیلی هم در زمانی که رئیس ناجا بودین و هم شهرداری تهران، بهترین عملکرد رو داشتین
فقط تنها چیزی که بهش عمل نکردین این بود که قرار بود فضای سبز بوستان ولایت تهران رو گسترش بدین که زمان خدمتتون تمام شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۰۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
سیسمونی
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۰۲:۴۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
شما چهل ساله مسئولید. نتونستید. چرا اصرار به ادامه دارید. امثال شما باید با نیروهای پر توان جایگزین بشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۴۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
تا افغانی صاحب خانه شوند مسکن ارزان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
تازه نشه بازی نشه؟؟؟؟!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۱۷ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
حاجی جان هرکی دوست داری بکش بیرون از خدمت
ما خدمت شما رو نمی‌خوایم ، مردم تهران کلا ۶۰۰ هزار رای بیشتر بهت ندادن یعنی نمیخوایم
بسه دیگه اینهمه خدمت کردی پاشو برو یه هوایی عوض کن دست از سر ما بردار
ما از طلا گشتن پشیمان گشته ایم. مرحمت فرموده ما را مس کنید
Iran (Islamic Republic of)
حمزه
۰۱:۰۷ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
من رای نمیدهم چه شما چ هیچ بنی بشری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۳ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
جدی می فرمایید؟؟؟؟
تو را بخدا رای بده!!!!!!!!! تو خودت را چی فرض کردی؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۵ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
یه جون چند سال باید کار ؛ و پس انداز کنه تا بتونه خونه بخره؟؟؟؟
حقوق ماهیانه 15 میلیون
خانه کوچک 50 متری در شهرها 3 میلیارد 3/000/000/000 تقسیم بر 15/000/000 میلیون میشه 200 ماه یعنی 17 سال جوان کار کنه و هیچ هزینه ای نداشته باشه البته مبلغ 3 را الان بهش وام بدید تا بخره وگرنه که 17 سال دیگه خونه 50 متری 100میلیارده
شعار که فقط به درد آمریکا می خوره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
عزیزم. ایی جمع وتفریقی ک. کردی اگ. قیمتا تو. ۱۷ سال ثابت. بمونن تو ایران. ک ساعتی. گرون میشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۰ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
چهار سال رئیس مجلس بودی نتونستی یه فانونی تصویب کنی ساخت مسکن ارزون بشه
بخوای خونه بسازی فقط ۵۰۰ میلیون پول باج برای مجوز باید داد شهرداری
شما جیب مارو نزن نمیخواد کمک کنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۵ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
علاوه بر شهرداری ۵۰۰ میلیون هم پول مفت باید به نظام مهندسی پرداخت کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۱ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
شما افاغنه را بیرون کنید بسیاری از مشکلات کار و مسکن حل میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۷ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
هزینه ساخت مسکن باید ارزان‌تر تمام شود جناب آقای قالیباف جنابعالی سمت های در دولت داشته اید و چها رسال هم رئیس مجلس بوده اید

چرا حال این مطلب را بیان می نمایید . در این مدت در فکر مشکلات مردم بوده اید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۶ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
احسنت دمت. گرم. گل. گفتی بعد ساختش میگه ارزونتر شه با کدوم پول. زمین بخرن؟؟؟؟؟؟ قبلان با ۲۰۰ میلیون هم زمین میخریدی هم میساختی البته شهرای کوچیک. الان. چی
Iran (Islamic Republic of)
سیداحمد
۲۳:۲۶ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
جناب آقای قالیباف این حرفایی که میزنی هیچ سنخیتی با عملکرد غلط شما نداره.شبیه این حرفهایی که میزنی نیستی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۳ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
خدا نکنه اقا چرا کامنتا رو نشر. نمیدین مردم حق. دارن نظر بدن ... تو همون بود ک. ۵ سال ب بازنشسگی اضاف کردی کی. میخای دس از. قدرت برداری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۳ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
بلایی که شما حکمرانان بر سر این مملکت آوردید تا صدسال بعد هم چیزی ارزان نخواهدشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۱ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
الان توفیق خدمت نداری ؟
آقای قالیباف رئیس مجلسی ، به والله که دلتون واسه ما بیچاره نمیسوزه فقط تشنه قدرتین
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۳:۰۵ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
امشب حجت بر من تمام شد.و آن اینکه رای خود و خانواده برای قالیباف است ، و برایت از جان و دل بر اساس مستندات منطقی تبلیغ میکنم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۲ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
حالا جوگیرنشو صحبت‌های مابقی را هم بشنو شاید اون ۵نفر گوشت رااز۸۰۰تومن به ۲میلیون نکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
فدایی؟؟؟؟!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۴ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
نمیدونم چرا هیچ کسی از این نامزدها از نابودی سرمایه مردم تو بازار سرمایه حرفی نمیزنن در هر صورت 50میلیون متلباخته بورس رای نمیدن قطعا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۶ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
می خواستی طمع نکنی و بدون تخصص وارد بورس نشوی، ایا وقتی بورس سودهای نجومی میداد گفتی به به چه مملکت خوبی؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۱ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
خیلی از این حرف های شما در دوران ریاست مجلس شما مصوب گردید. شما که میدانستید چرا همان موقع هیچکاری نکردید؟ خدا از گناهات و قصورات شما بگذرد که حق الناس زیادی به گردن دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۴ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
ضمن عذرخواهی حرف و عمل شما همخوانی ندارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۱ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
مگر این آقا نباید از ریاست مجلس استعفا میداد؟؟؟
تو زمان ثبت نام هم صدای بقیه آخرش قطع شد ولی برا قالیباف چیزی که خود تلویزیون مستقیم نشون داد گفت بذارید بیشتر صحبت کنم صداش رو نه یکبار بلکه دوبار مجددا باز کردند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
اره درست ولی ظاهرا قانون فقط بقیه س. میگن مرخصی گرفته. عجیبه ولا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
کسی که نیومده در قانون انتخابات هم انگار قانون شکنی می‌کنه و کسی از مسئولین هم میبینن ولی کسی هم جلوش رو نمیگیره بیش از این قدرت بگیره چه کارها که شاید نکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۸ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
این آقا صلاحیت نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۵ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
وقتی میبینم پشت سر جناب آقای دکتر پزشکیان، بد وبیراه میگن
واقعا دلم میشکنه
مردم بدانید که جناب آقای دکتر پزشکیان عزیز،فقط وفقط و با اخلاص تمام قدم به راه خدمت نهاده اند البته برا ثروتمندان
ایشون عاشق خدمت به مردم هستن البته ده درصد ثروتمندان.
قدرش رو بدونید ،فقط از حرفای من احساساتي نشوید که گریه کنید برا مظلومیت دکتر خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۳ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
الان بابد تو مجلس عمل کنه باز امده وعده میده
آخرین اخبار