معاون امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از آماده‌سازی ۱۰۷ مدرسه و ۹۶۲ کلاس استان برای اسکان فرهنگیان در تعطیلات تابستان خبر داد.

جلیل خان محمدی‌موقر با بیان اینکه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳، آموزش و پرورش استان همدان جز سه استان برتر در حوزه اسکان فرهنگیان شد، گفت: برای تعطیلات تابستان ۱۵ پایگاه در شهر‌های اسدآباد، بهار، تویسرکان، گل‌تپه، شیرین‌سو، نهاوند، کبودرآهنگ، ملایر، رزن، سامن، فامنین، لالجین و سه پایگاه در شهر همدان برای اسکان فرهنگیان برپا شده است.

او با اشاره به آماده‌سازی ۱۰۷ مدرسه و ۹۶۲ کلاس در سطح استان برای تعطیلات تابستان، گفت: این کلاس‌ها شامل ۱۵۵ کلاس ویژه، ۷۷۷ کلاس درجه «الف» و ۹ کلاس درجه «ب» است. همچنین ۲۱ مرکز اقامتی رفاهی شامل خانه‌های معلم، ورزشگاه‌ها و نمازخانه‌ها نیز آماده اسکان فرهنگیان در تعطیلات تابستانی هستند.

معاون امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: کلاس ویژه دارای یخچال، تلویزیون، کولر، تخت و فرش است؛ کلاس «الف» نیز همین امکانات را دارد تنها یخچال و تلویزیون مشترک است و کلاس‌ها درجه «ب» یخچال و تلویزیون ندارند.

خان‌محمدی‌موقر با بیان اینکه عوامل اجرایی ستاد اسکان فرهنگیان شامل عوامل ستادی، پایگاهی و آموزشگاهی هستند، گفت: ۱۲۰ نفر عوامل ستادی، ۴۱ نفر عوامل پایگاهی و ۲۰۳ نفر عوامل آموزشگاهی و در مجموع ۳۶۴ نفر، اسکان تابستانه فرهنگیان را بر عهده دارند.

دبیر ستاد اسکان فرهنگیان استان همدان با بیان اینکه از هفته آینده تا هفته آخر شهریور ماه آماده پذیرش مسافران بر اساس نرخ اعلام شده از سوی وزارت خانه هستیم، گفت: تعرفه اسکان فرهنگیان در تعطیلات نوروز۱۴۰۳ برای کلاس ویژه ۲۹۰ هزار تومان به ازای هر کلاس، کلاس درجه «الف» ۲۵۰ هزار تومان و درجه «ب» ۱۵۰ هزار تومان بود. ظرفیت هر کلاس نیز پنج نفر است یعنی هر فرد فرهنگی می‌تواند به همراه چهار نفر در کلاس اسکان داشته باشند و برای تعداد بیشتر در تعطیلات نوروز به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌شد.

خان‌محمدی‌موقر با اشاره به اینکه پذیرش مسافران به دو روش حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود، گفت: روش غیر حضوری بیشتر برای ایام نوروز کاربردی است با این حال مسافران فرهنگی برای تعطیلات تابستانه می‌توانند در ۴۰ درصد مدارس سطح استان به‌صورت غیرحضوری کلاس رزرو کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۹ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
سایت رزرو غیر حضوری چگونه است؟ این چه وضع خبر رسانی است.ناقص و گنگ.