مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از ارزیابی بیش از ۲۵ هزار نوآموز استان در برنامه ملی سنجش خبر داد.

رسول شیدایی گفت: با عنایت به پایان برنامه ملی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که مختص متولدین نیمه دوم ۹۶ و نیمه اول ۹۷ بود، بیش از ۲۵ هزار نوآموز در ۲۶ مرکز جامع سنجش در سطح استان همدان مورد ارزیابی‌های اولیه بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت (اعم از بهداشت دهان و دندان و شاخص‌های سلامت جسمی) و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.

او گفت: بیش از ۲ هزار نوآموز مراجعه کننده به مراکز جامع سنجش پس از انجام ارزیابی‌های اولیه، جهت تکمیل معاینات بالینی مورد ارزیابی‌های تخصصی بینایی، شنوایی، جسمی_حرکتی و هوش نیز قرار گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه نوآموزانی که در مهر ۱۴۰۳ قرار است وارد دوره آموزش ابتدایی شوند، حتما باید در این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند گفت: در غیر این‌صورت از ثبت نام آنها ممانعت خواهد شد.

شیدایی گفت: برای پوشش ۱۰۰ درصدی نوآموزان در سطح استان ۲۶ مرکز در شهرستان‌ها و مناطق دایر شده که این مراکز تا ۲۰ خرداد ماه پذیرای نوآموزان بودند.

او گفت: به محض دریافت مجوز‌های لازم از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در خصوص اجرای برنامه ملی سنجش برای نوآموزان جامانده، این مهم اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.