مجری طرح پایش مصرف برق ادارات شهر تهران گفت: برق ۱۰ دستگاه اداری ملی و استانی که اقدام به کاهش مصرف نکرده‌اند، توسط نیروهای فنی این شرکت قطع شد.

همزمان با قطع برق ۱۰ اداره پرمصرف پایتخت، ۳۵۰ گروه فنی و تخصصی با هدف ارزیابی میدانی عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه صرفه جویی انرژی به ادارات شهر تهران، اعزام شدند.

به دنبال اخطارهای قبلی و آغاز قطع برق اداراتی که اقدام به اجرای مصوبه هیأت دولت مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق بخش اداری در تهران نکرده‌اند ۳۵۰ گروه ارزیاب فنی به منظور بررسی میدانی عملکرد ادارات در حوزه صرفه جویی انرژی به ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهر تهران، اعزام شدند.

رامین پوریا مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در حاشیه نشستی که با حضور جمعی از ارزیابان با هدف ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه روند و نحوه ارزیابی و شیوه ارائه گزارش عملکرد ادارات در ساختمان ستادی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، برگزار شد با یادآوری مجدد الزام ادارات و نهادهای اجرایی به کاهش مصرف برق، مطابق با مصوبه هیأت دولت گفت: بخش قابل ملاحظه‌ای از مصرف برق کلان شهر تهران، متعلق به پنج هزار اداره و بانک مستقر در پایتخت است و در صورت همکاری این دسته از مشترکان، ظرفیت کاهش مصرفی معادل با ۱۸۰ مگاوات در این حوزه وجود دارد.

وی افزود: بالغ بر یک هزار و پانصد مولد اضطراری در اختیار مشترکان بزرگ برق در تهران است که استفاده از این مولدها می‌تواند در ساعات اوج بار در حدود ۱۵۰ مگاوات از فشار وارد بر شبکه توزیع برق را کاهش دهد.

افشین طوسی، مجری طرح پایش مصرف برق ادارات شهر تهران نیز در این نشست با بیان اینکه روز سه شنبه؛ ۲۲ خردادماه برق ده دستگاه اداری ملی و استانی که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده‌اند توسط نیروهای فنی این شرکت، قطع شد، یادآور شد: اگرچه تمامی ادارات شهر تهران، مجهز به کنتورهای هوشمند شده و میزان مصرف برق آنان به صورت لحظه‌ای توسط این شرکت از راه دور پایش می‌شود اما حضور میدانی ارزیابان نیز می‌تواند نقش مؤثری در بررسی چگونگی عملکرد مشترکان داشته باشد و به همین دلیل طی سال جاری ۳۵۰ گروه ارزیاب ضمن بررسی اقدامات ادارات و نحوه مصرف برق، آموزش‌های لازم را نیز به مسئولان دستگاه‌های مربوطه خواهند داد تا شاهد استفاده از حداکثر ظرفیت بخش اداری در زمینه کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های اداری موظفند یک ساعت پیش از پایان ساعت کاری، تجهیزات سرمایشی مورد استفاده خود را خاموش کنند و در صورتی که کاهش مصرف مورد انتظار مطابق با مصوبه هیأت دولت حاصل نشود، برق اداراتی که اقدام به همکاری نکرده‌اند با اخطار قبلی قطع خواهد شد.

منبع: مهر

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۱۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
ادارات وموسسات پر مصرف !!!!؟؟؟؟ من اهل قم هستم دائی بنده یه یک شخص انقلابی وزحمت کش هست فروردین ماه جهت رنگ کاری به یکی از موسسات آموزشی (جامعه المصطفی ) جهت کار میره تعریف می‌کرد که تمام کولر های گازیشون روشن بود وکار میکرد .چرا ؟؟؟؟اینها میخوان برا آینده ایران مدیر تربیت کنن؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۵۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
شما غلط میکنید برق را قطع میکنید و مردم را جریمه میکنید
کمتر صادر کنید تا بتونید اوضاع را کنترل کنید
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۴:۵۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
هر وزیری تو وزارتخونه اش یه دیکتاتوری به اسم خدمت به مردم یه دیکتاتوری راه انداخته
قوانین هایی را به اجرا میزاره که بعضا مصوبه مجلس را میخواد
خلاصه یه‌پادشاه براخودش درست کرده و ظلم میکنه
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۴:۴۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
به اسم پر مصرف برق ادارات را قطع میکنید / ملت را جریمه میکنید / فقط برای اینکه بتونید برق را صادر کنید
اصلا معلوم نیست اون عددی را که بعنوان الگوی مصرف اعلام کردید از کجا اوردید
شما فک نمی کنید ارباب رجوع به اون اداره باید چکار کنن ؟؟
برا مالیات گرفتن مغازه ها را پلمب مبکنید / بعضا درب مغازه را جوش میدید
بگیر و ببندی تو مملکت راه انداختید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۹ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
بخش زیادی از برق مصرفی را شعبات بانک‌ها استفاده می‌کنند که تغییر ساعت کاری از ۶ صبح تا ۱ ظهر را رعایت نکرده وحتی این بهانه ای برای فرار از خدمات رسانی و بستن در شعبه به روی مردم گردیده وحتی بی اعتنایی رؤسای شعب نسبت به اتمام ساعت کاری از خروج کارکنان خود جلوگیری میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۸ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
مسخره اس
گفتین الگو کشوری باید ۳۰۰ کیلووات باشه

این عدد میانگین آفریقا هستش
در واقع نتونستین نیروگاه بسازید + نیاز کشور رو هم نتونستین تامین کنید دارین با این سیاست های ریاضتی مورد رنج و عذاب بیشتر مردم میشین

کم مصرف برق تو آمریکا الان ۱۰۰۰ وات هستش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۷ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
وقتی میگین ده اداره یعنی ده تااداره کار مردم را دیگه انجام نمیدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۴ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
ولی کامپیوترهاش ن باید کار کنه تا کار مردم رو نتونن عقب بندازن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۳ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
الان مردم تنبیه میشن یا اون ادارات ؟؟
آخرین اخبار