مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران از پهلوگیری ۱۲ فروند کشتی حامل فراورده‌های نفتی در بندر نوشهر خبر داد.

سعید کیا کجوری مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در نشست بررسی راهکار‌های توسعه فعالیت‌های نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از پهلوگیری ۱۲ فروند کشتی حامل فراورده‌های نفتی در بندر نوشهر از آغاز امسال تاکنون خبر داد و گفت: اسکله دلفین بندر نوشهر که مخصوص ورود کشتی‌های نفتی است از سال ۱۳۹۰ بلااستفاده بوده و یا خیلی کم مورد استفاده قرار گرفته که خوشبختانه از اواخر سال گذشته و به خصوص در امسال فعالیت‌های خوبی در بخش واردات و سوآپ فراورده‌های نفتی داشته است.

او افزود: ۱۲ کشتی حامل بیش از ۵۰ هزار تن فراورده‌های نفتی از ابتدای امسال تاکنون وارد بندر نوشهر شده که خوشبختانه با تعامل خیلی خوبی که بین دستگاه‌های ذیربط وجود دارد می‌توان این فعالیت‌ها را توسعه بخشید و در زمینه‌ی تامین بخشی از سوخت مورد نیاز استان مازندران و استان‌های همجوار از ظرفیت‌های موجود در این بندر بهره گرفت.
تورج امانی مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه چالوس در ادامه این نشست، گفت: پخش فراورده‌های نفتی غرب مازندران وظیفه سوخت رسانی به پر تردد‌ترین نقطه کشور را دارد.

او با بیان این که تامین سوخت و بالا بردن پایداری سوخت رسانی در غرب استان اهمیت بسیار زیادی دارد، افزود: ما در کنار مسیر نفتکش‌های جاده پیما که برای تامین فراورده‌های نفتی به کار می‌رود از ظرفیت‌ها و اسکله نفتی بندر نوشهر استفاده می‌کنیم.

امانی گفت: با کمک همکاران در شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه چالوس و اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از پروژه‌ها و طرح‌هایی مثل سوآپ‌های همنام و غیر همنام استفاده شده و تاکنون چندین محموله نفتی از طریق کشتی وارد بندر نوشهر شده که باعث شده ما بتوانیم به استان مازندران و حتی استان‌های همجوار نیز سوخت رسانی بدون وقفه را داشته باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.