کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: از فردا پنجشنبه تا اوایل هفته آینده به خصوص در بعدازظهرها بارش‌های رگباری و رعد و برق برخی مناطق استان را در بر می‌گیرد.

حسین سلطانی کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت:‌ هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف و در شهرستان طارم قسمتی ابری است که این شرایط از بعدازظهر با افزایش ابرها و وزش باد همراه خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز بارش‌های پراکنده و محلی نیز در مناطق مختلف استان محتمل است، یادآورشد: ماهیت بارشها موجب پیش بینی جاری شدن روان آبها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های استان شده است.

سلطانی اظهار داشت: به سبب استقرار این وضعیت جوی به هم استانی ها توصیه می شود از اتراق و تردد کنار رودخانه ها و مسیل ها و به سبب وقوع رعد و برق از حضور در ارتفاعات خودداری کنند.

وی با بیان اینکه تا آخر هفته جاری نوسانات دمایی قابل توجهی در استان نخواهیم داشت، ادامه داد: با افزایش دما از هفته آینده هوای گرمی در استان حاکم خواهد شد.

سلطانی دمای فعلی شهر زنجان را ۱۸ درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان ۱۲ و ۲۷ درجه، ابهر ۱۲ و ۲۹ درجه،‌ خرمدره ۱۴ و ۲۹ درجه، آب‌بر ۲۰ و ۳۴ درجه، قیدار ۱۳ و ۲۶ درجه، سلطانیه ۱۰ و ۲۸ درجه و ماهنشان ۱۴ و ۲۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.