مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: نظارت بر ذبح دام‌های قربانی در آستانه عید سعید قربان با فعالیت ۶۴ اکیپ و ۱۳۰ نیروی فنی دامپزشکی این استان در مناطق مختلف تشدید می‌شود.

سید امید خلیل‌زاده مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به انجام سنت حسنه قربانی در روز عید سعید قربان و انجام مقدمات این امر در روز‌های اوایل ذیحجه گفت: نیرو‌های فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظران شرعی در این نظارت‌ها حضور دارند.

وی اضافه کرد: به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان گوشت قربانی و تامین بهداشت عموم، اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی با هماهنگی استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، امامان جمعه و جماعات و با ۱۹ اکیپ ثابت و ۴۵ اکیپ سیار در سطح استان آماده پذیرش دام‌های نذری و قربانی (گاو، گوسفند و بز) برای نظارت بر ذبح آنها با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی در روز عید سعید قربان به صورت رایگان است.

به گفته مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی، با توجه به اینکه در روز عید قربان عده‌ای از افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به کشتار و فروش دام‌های مشکوک در میادین و چهارراه‌های بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می‌کنند، توصیه می‌شود شهروندان دام‌های قربانی خود را در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل‌های تعیین شده از طرف شهرداری‌ها و مشاوره با ماموران دامپزشکی خریداری و ذبح کنند.

وی اضافه کرد: اکیپ‌های سیار کنترل بهداشتی شبکه‌های دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز (قصابی‌ها) در روز عید قربان برخورد قانونی می‌کنند.

خلیل‌زاده ادامه داد: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی در روز عید قربان با شماره تماس ۳۲۷۷۸۷۰۱ و شماره تلفن ۳۲۴۲۶۸۴۸ شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه، سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ از ساعت ۶ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر آماده ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شهروندان هستند.

دوشنبه هفته آینده مصادف با ۲۸ خرداد، عید سعید قربان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.