آزادی ۲ زندانی جرایم مالی بعد از تحمل بیش از ۱۸ سال حبس پس از ملاقات برخط دادستان تهران با زندانیان فراهم شد.

 علی صالحی دادستان تهران در رابطه با آزادی دو زندانی مالی پس از ۱۸ سال اظهار داشت: بعد از برگزاری ملاقات مردمی و بررسی پرونده زندانیان شرایط برای آزادی ۲ زندانی مالی زندان تهران بزرگ فراهم شد که با حضور در زندان این دو نفر آزاد شدند.

وی افزود: یکی از زندانیان به دلیل صدور چک بلامحل و بدهی مالی و شاکی خصوصی از آذر ماه سال ۱۳۸۰ وارد زندان شد. این زندانی به دلیل عدم تمکن مالی در تأمین وثیقه چندین سال به مرخصی نرفته بود.

دادستان تهران با بیان اینکه این زندانی ۴ شاکی خصوصی داشت، گفت: محکومیت حبس این فرد به پایان رسیده بود، اما به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی، در زندان به سر می‌برد. طی مذاکرات با شکات این فرد و پرداخت بدهی مشارالیه از محل اعتبارات خیرین، امروز بعد از ۲۳ سال آزاد شد.

دادستان تهران گفت: زندانی دیگری از سال ۱۳۸۵ به دلیل رد مال در زندان به سر می‌برد که این زندانی نیز با پرداخت شدن مبلغ بدهی از محل کمک خیرین بعد از ۱۸ سال آزاد شد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۷ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
هر زندانی مالی باید روزی یه میلیون حساب بشه و طلبکارام چشمشون کور وظیفه اشونه احتیاط کنن و پولشو به هر کسی ندن که بعد خرج جا و خوراکش بیافته گردن دولت و مردم