مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: طی ۲ سال اخیر شش هزار سرباز وظیفه در استات آموزش‌های مهارتی را فراگرفته اند.

سیدعلی علوی در نشست قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه این استان که با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با همکاری یگان‌های نظامی و انتظامی این استان توانسته طی دوسال اخیر، ۶ هزار نفر از سربازان وظیفه را زیرپوشش آموزش‌های مهارتی قرار دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان افزود: این تعداد  سرباز در قالب ۳۵۲ دوره آموزشی و در ۵۶ کارگاه آموزشی در سطح استان کردستان از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند شده‌اند. 

وی عنوان کرد: آموزش سربازان زندان، برگزاری دوره آموزشی با استفاده از ظرفیت سربازان وظیفه، برگزاری دوره کارآفرینی و روش‌های کسب و کار برای سربازان، برگزاری دوره‌های روش‌های نوین تدریس و صدور آی‌دی کارت مربیگری برای سربازان را از جمله اقدامات شاخص اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان در این زیمنه است. 

علوی اذعان کرد: همگام‌سازی آموزش‌های مهارتی با تحصیلات و مهارت‌های تجربی سربازان و درج سطح و نوع مهارت کارکنان وظیفه در کارت پایان خدمت و همچنین عدم استفاه از سربازان در مشاغل و فعالیت‌های غیر مرتبط با مهارتی که آموزش دیده‌ا‌ند مورد توجه قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.