معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: خرید تضمینی گندم در استان از امروز در مراکز دولتی به قیمت هرکیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال آغاز شد.

حسین محمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: در راستای حمایت و تشویق از کشاورزانی که در طرح کشت قراردادی سال ۱۴۰۳ ثبت نام کرده اند، به ازای هر تن گندم تحویلی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کمک هزینه حمل و نقل پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۳۱۸ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان زیرکشت گندم رفته است، ‌گفت: ۱۸ هزار هکتار آن به صورت کشت آبی و ۳۰۰ هزار هکتار به صورت کشت دیمی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: امیدواریم امسال با توجه به بارندگی های ابتدای سال و ابزارهای حمایتی دولت، شاهد ثبت رکورد بالاتری در تولید و خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل باشیم.

محمدی خاطرنشان کرد: ساعات کار مراکز خرید تضمینی گندم در این استان از اول وقت اداری شروع شده است و تا تخلیه آخرین محموله نیز ادامه پیدا می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: سیلوهای ذخیره خرید تضمینی گندم استان که بیش از ۶۵۰ هزار تن ظرفیت دارد شامل مراکز ملکی (دولتی)، مراکز بخش غیر دولتی، سیلوهای کمیسیون خرید کارخانجات آرد و انبار اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی(در صورت نیاز) است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.