رییس دادگستری دزفول گفت: فردی که پسر عموی خود را به دلیل اختلافات قبلی در مراسم فاتحه خوانی به قتل رسانده بود با پیگیری اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر دزفول و جلب رضایت اولیای دم از قصاص نفس نجات یافت.

فیصل مزرعه رییس دادگستری دزفول روز چهارشنبه بیان کرد: حدود ۱۸ ماه پیش فردی در مراسم فاتحه خوانی یکی از بستگان به دلیل اختلاف قبلی با پسر عموی خود درگیر و آن را به قتل رساند که این حادثه منجر به ایجاد اختلافات گسترده خانوادگی بین آنها شد.

وی افزود: قاتل با ابراز ندامت از این بزه از شورای حل اختلاف استان به منظور جلب رضایت خانواده مقتول درخواست کمک کرد که پرونده برای حل و فصل به شورای حل اختلاف دزفول ارجاع شد.

رییس دادگستری دزفول بیان کرد: اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر، صلح یاران و کارگروه ویژه قتل در این شهرستان توانستند با تلاش و پیگیری‌های مستمر خود و استفاده از ظرفیت بزرگان و سران عشایر، با برگزاری چندین نشست با خانواده مقتول موفق به جلب رضایت خانواده مقتول شدند.

وی ادامه داد: اولیای دم در نشستی با حضور مسوولان نظامی، اجرایی و قضایی استانی و شهرستانی، بدون هیچ گونه پیش شرطی، رضایت بی‌قید و شرط خود را از قصاص قاتل فرزند خود به حرمت خادم الرضا اعلام کردند و به این فرد خطاکار زندگی دوباره بخشیدند.

مزرعه با تجلیل از گذشت اولیای دم و تلاش‌های اثرگذار اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر، صلح یاران، کارگروه ویژه قتل، بزرگان و سران عشایر در حل و فصل این پرونده، گفت: عملکرد شورای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش پرونده‌ها موثر بوده است.

وی افزود: شورای حل اختلاف از آغاز تشکیل تاکنون با استفاده از ظرفیت‌های مردمی خدمات و آثار فراوانی در ترویج اصلاح ذات البین بین اصحاب دعوا داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.