معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران نکاتی را در خصوص بازی همستر کامبت تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، ابوالفضل نیکوکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران بیان کرد: مطابق گزارش ارائه شده کابران و افراد بسیاری در ایران از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند که بسیاری از آنان به فرآیند و قواعد ثبت و انتخاب صرافی و تشکیل کیف پول و نحوه معاملات آگاهی لازم را ندارند و با این همه بدنبال دستیابی به رمز ارز‌ها از طریق غیر متعارف هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران افزود: وقتی فرد با اصول ارز دیجیتال باشند ناآشنا باشند و به لحاظ عدم آگاهی، اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد متخلف قرار می‌دهد زمینه وقوع جرم و کلاهبرداری را ایجاده کرده و پس از آنکه سرمایه آنها از بین رفت برای طرح شکایت به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند در حالی که باید پیش از وقوع آسیب و جرم از آن جلوگیری کرد. 

وی اظهار داشت: ساخت و عرضه و قیمت گذاری رمزارز‌ها تحت نظارت هیچ مرجع رسمی داخلی و بین المللی نیست و به راحتی امکان از دست رفتن کامل سرمایه وجود دارد و هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران طی مصوبه‌ای رمزارز‌ها را مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نمی‌داند و استفاده از آن را در مبادلات داخل کشور مجاز نمی‌شمارد.

نیکوکار افزود: راستای آگاه سازی و پیشگیری از وقوع جرائم در سال گذشته ۷۰ میلین پیامک در ۷ موضوع هشداری در زمینه رمز ارز‌ها از طریق یکی از اپراتور‌های تلفن همراه برای مردم استان تهران ارسال شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
بورس که قانونی بود و تحت نظارت دولت چه کردید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۵ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
والا بورس خودمون کل سرمایه که هیچ یه چیزی هم گذاشتیم روش دادیم رفت
اونو هیچی نمیگید
بعد نگران از دست رفتن کل سرما مردم هستید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
چرا با مردم رو راست نیستید آسیب اصلی این بازی این که حقوق وزارت کار هشت میلیون و این مدل بازی ها در کمترین حالت ده دوازده میلیون میدن
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۸:۰۲ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
بابا بیخیال شین دیگه
بزارین مردم نفس بکشن چرا به همه چیز گیر میدین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۶ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
حتما بورس مشمول حمایت دولت میشه که خاک عالم را کرده تو سر مردم و یهامدار خرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
یعنی بدتر از بورس تهران سرمایه مردم را به خاکستر بدل می کنه دست بر دارید از این حرفها.بیچاره کردین مردم را هر حا که اختیار با شما بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۲ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
ممکنه همستر جاسوس باشه؟؟
مابقی بازیها و فعالیتعای فضای مجازی را هرلحضه و همه جا انجام نمیدی ولی این بازی را هر لحظه حتی موقع صحبت کردن میشه انجام داد!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۸ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
نه
آخرین اخبار