فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از کشف و ضبط ١٥٩ قلم شیء تاریخی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اسلامی در شهرستان بیجار خبر داد.

سرهنگ زارعی گفت: برابر گزارش واصله به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیجار، پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان کردستان و پلیس آگاهی این شهرستان و در راستای تشدید مبارزه با قاچاق کالا، با تشکیل گروه عملیاتی محور نجف‌آباد بیجار کنترل شد.

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: پس از توقف یک دستگاه خودرو و بازرسی از آن ١٥٩ قلم شیء نفیس متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اسلامی، از سرنشینان خودرو کشف و ضبط شد.  

وی با بیان اینکه در این رابطه سه نفر با هویت معلوم و غیربومی دستگیر شدند، عنوان کرد: پرونده قضایی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.                

سرهنگ زارعی یادآور شد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران آثار تاریخی، مراتب را در اسرع وقت به فرماندهی یگان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان و یا شماره تلفن ٠٨٧٣٣١٧٨٨٥٥ گزارش دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.