سعید جلیلی گفت: نگاه به تحولات جهانی و همچنین ظرفیت های داخلی به ما می آموزد که با جهانی از ظرفیت ها رو به روهستیم.

سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم بیرجند که در هیأت ابوالفضلی بیرجند (مصلی) برگزار شد، گفت: خدا را سپاس می گویم که در شهر خودم در جمع شما مردم صمیمی و پرشور حضور پیدا کنم.

وی بیان کرد: از هنرهای ملت ایران است که حوادث را تبدیل به حماسه می‌کنند.

جلیلی گفت: ما چندی پیش حادثه تلخ شهادت رئیس جمهور عزیز و منتخب مردم خراسان جنوبی را داشتیم ولی ۲۰ روز پیش در سه خرداد مردم بیرجند در تشییع پیکر ایشان حماسه آفریدند.

وی بیان کرد: مردم در تندباد حوادث نه تنها متوقف نمی‌شوند بلکه آن را تبدیل به حماسه می‌کنند که شهدای ما مصداق این سخن هستند و علمایی چون تهامی ها و عارفی ها و دکتر شکوهی و معتمدی و گنجی‌ها که از این دیار بودند، نشان دادند چه موفقیت‌هایی را می‌توان برای کشور به ارمغان آورد.

جلیلی بیان کرد: امروز در ادامه یک راه ناتمام هستیم مسیری که با قدرت باید به سمت هدف‌های حداکثری و به سمت قله حرکت کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ما برای امتداد یک مسیر پر امید اینجا جمع شده‌ایم، اظهار کرد: کسانی در یک دهه گذشته رویکردی را دنبال کردند که طبق آمار دوران خودشان رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شد.

جلیلی گفت: اما شهید رئیسی با تغییر ریل امید را در ملت زنده کرد و ما باید با سرعت و قدرت و شدت نه به سمت هدف‌های حداکثری و قله حرکت کنیم.

وی بیان کرد: امروز نگاه به تحولات جهانی از یک طرف و فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور به ما می‌آموزد که ما با جهانی از ظرفیت‌ها رو به رو هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ما برای امتداد یک مسیر پر امید اینجا جمع شده‌ایم، اظهار کرد: کسانی در یک دهه گذشته رویکردی را دنبال کردند که طبق آمار دوران خودشان رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شد.
جلیلی گفت: اما شهید رئیسی با تغییر ریل امید را در ملت زنده کرد و ما باید با سرعت و قدرت و شدت نه به سمت هدف‌های حداکثری و قله حرکت کنیم.
وی بیان کرد: امروزه نگاه به تحولات جهانی از یک طرف و فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور به ما می‌آموزد که ما با جهانی از ظرفیت‌ها رو به رو هستیم.

وی بیان کرد: بر خلاف کسانی که تنهاها ضعف‌ها را می‌بینند ما ظرفیت‌ها را نیز می‌بینیم و معتقدیم ضعف را با توانایی و قدرت و نگاه به ظرفیت‌ها می‌توان جبران کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر سخن از رفع مشکلات و آسیب‌ها میزنیم نیاز است ظرفیت‌ها را نیز بشناسیم چرا که دیگر فرصت از دست دادن زمان‌ها را نداریم.

جلیلی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم زمان را تلف کنیم، گفت: یک رئیس جمهور باید بداند چه می‌خواهد و از همان روز اول کار را شروع کرده و فرصت‌های ملی و منطقه‌ای را به درستی شناخته و با برنامه کار را دنبال کند.

وی با تأکید بر اینکه ما با جهانی از فرصت‌ها رو به رو هستیم، ادامه داد: این جهان فرصت باید یک ایران جهش را رقم بزند و اتفاقات هشت سال قبل از دولت شهید رئیسی را جبران کند.

وی با اشاره به اینکه هر یک از آحاد جمعیت ما با توجه به استعداد خود یک نقش پر شکوه را می‌تواند خلق کند، گفت: دولت باید بتواند فرصت این نقش آفرینی را خلق کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر صحبت از شعار دولت می‌زنیم این شعار عصاره برنامه‌ای است که دولت در چهار سال آینده قرار است طی کند.

جلیلی بیان کرد: اگر می‌گوئیم هر ایرانی یک نقش باشکوه، یک جهان فرصت و یک برنامه جهش برای این موضوع برنامه داریم.

وی گفت: اگر می‌گوئیم هر ایرانی یک نقش باشکوه یعنی هر روستا یک سلول جهش کشور شود و هر ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در این زمینه نقش آفرینی کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما امروز نسلی از جوانان متخصص و توانمند داریم که این افراد نباید دغدغه شغل داشته باشند بلکه باید بتوانند برای دیگران نیز فرصت ایجاد کنند.

جلیلی ادامه داد: اگر سخن از اشتغال و ارزآوری می‌زنیم باید به این سوال پاسخ بدهیم که شهر دانشگاهی چون بیرجند چه سهم و نقشی در اشتغال و ارزآوری دارد و در این زمینه برنامه و نقش داشته باشد.

وی گفت: بسیاری از کشورها یک فرصت و ظرفیت چون نفت یا جنگل یا شیلات یا معدن دارند ولی کشور ما یک جهان فرصت و همه این ظرفیت‌ها را دارد که با پای کارآمدن مردم می‌توان از آن استفاده کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از ظرفیت‌های خراسان جنوبی هم مرزی با کشور افغانستان است که از این فرصت می‌توان برای رونق صادرات استفاده کرد و این استان در مسیر ترانزیت شمال به جنوب است.
جلیلی افزود: البته باید زیر ساخت‌های در خراسان جنوبی را نیز تقویت کنیم و به پروژه راه آهن سرعت ببخشیم.

وی گفت: ما امروز پیشرفت‌هایی را به دست آورده ایم که دشمن انگشت به دهان مانده و متعجب شده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما امروز باید زمان را قدر دانسته و مغتنم بدانیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز در عرصه جهانی ایفای نقش می‌کند، گفت: امروز جمهوری اسلامی به مدد جوانان و نخبگان علمی خود و اساتید نه تنها عقب نمی‌ماند بلکه بسیاری از کشورها را جا می‌گذارد و دشمنان از این موضوع نگران هستند.

جلیلی اظهار کرد: اگر این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را به خوبی بشناسیم بی شک مشکلاتی چون بیکاری حل خواهد شد.

وی بیان کرد: کسانی با تبعیض، فساد و راند می‌خواهند این فرصت‌ها را برای خودشان داشته باشند که باید جلوی این رانت‌ها گرفته شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: دولت مقتدر نباید بگذارد که منابع کشور را تنها برخی برای خود بردارند.

جلیلی با اشاره به اینکه ما یک مأموریت ویژه داریم، یادآور شد: هر کدام از ما از همین جا و همین جلسه باید نقش آفرینی خود را آغاز کرده و دیگران را نسبت به آنچه صحیح است تبیین و توجیه کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار