مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: پارسال ۲ هزار و ۲۰۰ زندانی در استان ازآموزش‌های مهارتی برخوردار شدند.

رحیم یونسی گفت: یک هزار و ۸۰۰ نفر از بین این زندانیانی که پارسال در دوره‌های آموزشی نام‌نویسی کردند و آموزش دیدند، در آزمون‌های نهایی شرکت کردند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل با بیان اینکه فراهم کردن زمینه‌های اشتغال زندانیان مدنظر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دارد، افزود: در حال حاضر دوره‌های کوتاه‌مدت از زیر مجموعه خوشه‌های صنعت ساختمان، فرهنگ و هنر، کشاورزی و خدمات با نگاه بازتوانی و ارتقای نیرو‌های اشتغال برای زندانیان از سوی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل برگزار می‌شود.
او با تاکید بر کیفیت و به‌روز رسانی دوره‌های آموزشی ویژه زندانیان، محور فعالیت‌های تربیتی در زندان اردبیل را آموزش‌های فرهنگی و شغلی عنوان کرد و گفت: برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و زودبازده برای زندانیان زمینه مهارت‌آموزی و در نتیجه زمینه ایجاد اشتغال برای آنها را در جامعه تسهیل می‌کند.
یونسی در ادامه از برگزاری آزمون پایان دوره مهارت‌های فنی و حرفه‌ای مددجویان زندان مرکزی اردبیل با حضور ناظران اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و کارشناس حرفه‌آموزی زندان اردبیل در ۶ رشته آموزشی با ۱۲۰ نفر شرکت‌کننده خبر داد و افزود: در راستای تعامل با اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی، دوره‌های آموزشی گوناگونی با معرفی مربیان مجرب آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان اردبیل برای زندانیان برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.