فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: اکنون این سازمان با کمبود بیش از ۵۹ درصدی محیط بان مواجه است طوری که به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد که باید این کمبود به سرعت رفع شود.

 سرهنگ محمدخانی در مراسم تجلیل از محیط بان نمونه کشور در تبریز گفت: اکنون تعداد سه هزار و ۷۰۰ محیط بان در سطح کشور وجود دارد و برای استانداردسازی حداقل به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان دیگر نیاز داریم.

وی مجموعه پاسگاه‌های محیط بانی کشور را ۶۴ مورد اعلام و اظهار کرد: این تعداد پاسگاه رسالت حفاظت و مراقبت از ۱۳ درصد کل مساحت کشور را بر عهده دارند اما حداکثر استقرار محیط بان در این پاسگاه سه نفر است.

محمدخانی محیط بانی را شغلی مقدس و همراه با اخلاص تعریف کرد و گفت: محیط بانان در سخت‌ترین شرایط بهترین عملکرد را در نقاط مختلف از خود به جای می‌گذارند.

 وی گفت:هر کدام از محیط بانان ماهانه ۳۶۰ ساعت فعالیت دارند که در نوع خود بسیار چشمگیر است.

محمدخانی با بیان اینکه مناطق حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به دقت رصد می‌شوند یادآور شد: در این عرصه محیط بانان به عنوان اسطوره‌های مقاومت در مراقبت از عرصه‌های ملی نقش محوری دارند.

وی خرید یک هزار و ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت، اخذ مجوز برای خرید یکصد دستگاه خودرو که تاکنون ۲۵ دستگاه خریداری شده است، تجهیز محیط بانی‌ها به تعداد ۵۰۰ دستگاه دوربین چشمی و آموزش تعداد یک هزار و ۸۰۰ نفر ساعت را از مهمترین فعالیت‌های یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد.

محمدخانی انتخاب محیط بان نمونه را دارای مراحل مختلف بیان کرد و ادامه داد: معیار‌های مختلفی همچون فرهنگی، اجتماعی، شرایط ظاهری، شرایط سختی منطقه، امکانات رفاهی در این خصوص سنجیده می‌شود.

وی گفت: امسال سه محیط بان نمونه در سطح ملی انتخاب و تجلیل می‌شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.