اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی از بیماران خاص حمایت می‌کند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان می‌گوید: از این پس بیماران خاص می‌توانند خدمات درمانی بستری و سرپایی با صرف هزینه ناچیز در مراکز درمانی دریافت کنند.

به گفته بولحسنی دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۱ به منظور حمایت مالی از بیمه شدگان و بیماران خاص طرح حمایت ویژه از این بیماران را با تدارک آن در قانون برنامه و بودجه به تصویب رساند.

او گفت: در این طرح ۱۰۷ بیماری خاص و سخت درمان زیر پوشش بیمه‌ای بیمه سلامت قرار می‌گیرند و بیماران خاص می‌توانند با ثبت نام در درگاه اینترنتی بیمه سلامت ایرانیان و مراجعه به مراکز درمانی خدمات بستری و سرپایی را با پرداخت هزینه‌ای کم دریافت کنند.

آن طور که سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان می‌گوید: در مواردی که بیمه شده هزینه‌ای در مراکز خصوصی خصوصی پرداخت می‌کند، می‌تواند با ارائه اسناد پزشکی در هر سال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال از بیمه سلامت دریافت کند.

بولحسنی این را هم گفت که دولت سیزدهم در راستای جوانی جمعیت خدمات رایگان بستری و سرپایی برای کودکان زیر هفت سال در نظر گرفته است. کودکان از بدو تولد تا پایان هفت سالگی می‌توانند از مزایای دریافت خدمات رایگان در مراکز درمانی دولتی بهره‌مند شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.