رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به علاقمندی و توجه ویژه شهید جمهور به محیط زیست گفت:شهید آیت الله رئیسی مدافع راستین محیط زیست بود.

سلاجقه در مراسم تجلیل از محیط بانان نمونه کشور در تبریز گفت: شهید آیت الله رئیسی همواره مسائل محیط زیستی را اصل بر توسعه می‌دانست.

وی با اشاره به شهادت شهید جمهور و هیات همراه در منطقه حفاظت شده دیزمار یادآوری کرد: اینکه شهید والا مقام همیشه دغدغه محیط زیست داشت و عاقبت در منطقه‌ای حفاظت شده به شهادت رسید برای جامعه محیط بانی افتخار و آبرو است.

سلاجقه محیط بانان را سرمایه‌های اجتماعی خواند و با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی آنها در حفاظت از محیط زیست ادامه داد: اگر رشادت و فداکاری خانواده و همسران محیط بانان نبود دستیابی به موفقیت‌ها ممکن نبود.

وی بر ارزش و اهمیت خون شهدا در باروری و صلابت نظام اسلامی تاکید کرد.

سلاجقه عنوان عبارت دلم برای رئیسی سوخت از سوی مقام معظم رهبری را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: در این خصوص معانی و تفاسیر بسیار زیادی گنجانده شده است.

وی گفت:  شهید آیت الله رئیسی  پشت میز نشینی، زمان و بن بست‌ها را شکست تا مسیر توسعه و رفاه مردم سریعتر طی شود.

سلاجقه با بیان اینکه شهید جمهور به طور میدانی در عرصه محیط زیست حاضر می‌شد ادامه داد: او مدافع راستین محیط زیست بود و هرگز در این زمینه راحت ننشست.

وی مراقبت و حفاظت از محیط زیست را جزو توصیه‌های دین و از تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و افزود: بر همین اساس روز قیامت همه در برابر محیط زیست و حیات وحش سوال خواهند شد و باید به گونه‌ای عمل کنیم که شرمنده نشویم.

در پایان این مراسم از سه محیط بان نمونه ملی، محیط بان برتر استانی، خانواده شهدا و جانبازان سازمان حفاظت محیط زیست با اهدای جوایزی تجلیل شد.

مرتضی نعمت پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی فرمانده نمونه و مقام اول در کشفیات و دستگیری شکارچیان در کشور شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.