رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: روند افزایشی دمای هوا در آذربایجان‌غربی تداوم دارد و طی روز‌های آتی ۳ تا ۴ درجه سانتی‌گراد گرم‌تر می‌شود.

اردلان محمدپور رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در کنار افزایش دما، فعالیت امواج ناپایدار بارشی به صورت افزایش ابر، بارش باران بهاری و رعد و برق در استان تداوم دارد که بیشترین فعالیت آن برای مناطق مرکزی و شمالی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به بارش باران طی شبانه‌روز گذشته در برخی مناطق استان اضافه کرد: در این مدت بیشترین بارش در ارومیه و چالدران با ۵.۲ میلی‌متر ثبت شد و در سایر مناطق تنها رعد و برق و بارش‌های خفیف مشاهده شده است.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته پلدشت با حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد، گرمترین و تکاب با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر‌های آذربایجان‌غربی بود؛ در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۵ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

وی با بیان اینکه بخشی از فعالیت این امواج به صورت وزش باد تخلیه می‌شود، افزود: در این مدت بیشترین سرعت وزش باد در نقده با ۵۴ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه‌گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.