مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، از تجهیز ۱۰۰ درصدی چاه‌های کشاورزی شهرستان مروست به کنتور هوشمند آب و برق خبر داد.

جواد محجوبی مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مروست که در آستانه هفته صرفه جویی در مصرف آب و در راستای رویداد آبی این شهرستان برگزار شد، گفت: با همکاری خوب مردم شهرستان مروست در نصب کنتور هوشمند به صورت خودجوش، ۱۰۰ درصد از چاه‌های کشاورزی و ۹۵ درصد از چاه‌های صنعتی این شهرستان به کنتور هوشمند آب و برق مجهز شدند. 

وی افزود: شهرستان مروست اولین شهرستانی به صورت پایلوت بود که طرح تحویل حجمی در آن اجرا شد و سپس به سراسر استان گسترش یافت. 
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد با بیان اینکه در سال‌های گذشته تمهیدات لازم برای مدیریت مصرف و افت سفره‌های آب زیرزمینی انجام شده است، افزود: در دشت مروست سالیانه ۶۳ سانتیمتر افت آب زیرزمینی وجود دارد. 

وی با بیان اینکه مجموع بیش از ۷۱ میلیون متر مکعب آب از منابع آبی شهرستان برداشت می‌شود، تصریح کرد: ۶۹.۰۴ میلیون متر مکعب آب از طریق چاه ها، ۷۶۰ هزار متر مکعب از طریق چشمه‌ها و ۱.۶۴ میلیون متر مکعب از قنات‌ها برداشت می‌شود. 

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ایی یزد با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی این شهرستان انجام می‌شود، گفت: در سال گذشته ۶۴.۰۳ میلیون متر مکعب آب از چاه‌های کشاورزی، ۳.۰۸ میلیون متر مکعب از چاه‌های صنعت و خدمات و ۱.۹۳ میلیون متر مکعب آب از چاه‌های شرب و بهداشت برداشت شده است. 
وی ابراز کرد: مطالعات فاز دوم احداث بند تغذیه مصنوعی جدید مروست در شهرستان جهت کنترل سیلاب و پایداری آب شرب و تغدیه آبخوان در دست اقدام است. 
مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد افزود: با توجه به عبور خط انتقال آب خلیج فارس، صنایع شهرستان مروست در حال رایزنی و مذاکره به منظور تامین آب از این محل هستند.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست مهدی حیدری رییس اداره آب مروست گزارشی از عملکرد این اداره در سال گذشته ارائه داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.