در جریان دومین حمله موشکی انصارالله یمن به یک کشتی فله‌بر در خلیج عدن یک ملوان زخمی شد.

ام وی وبنا M/V Verbena، یک کشتی با پرچم پالائوا، متعلق به اوکراین و لهستان، در پی دومین حمله شامگاهی انصارالله آتش گرفت و خساراتی به آن وارد شد.

در همین حال، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) امروز جمعه ادعا کرد که نیرو‌های این کشور یک سامانه هوایی بدون سرنشین (پهپاد)، یک کشتی سطحی بدون سرنشین (شهپاد) و دو قایق گشتی را که گفته می‌شود متعلق به انصارالله یمن بود در دریای سرخ منهدم کردند.

سنتکام با انتشار پیامی در حساب کاربری ایکس نوشت که این سامانه‌ها به‌عنوان یک «تهدید قریب‌الوقوع» برای نیرو‌های آمریکایی و کشتی‌های تجاری در منطقه شناسایی شده‌اند. علاوه بر این، انصارالله دو موشک بالستیک ضدکشتی (ASBM) را از منطقه تحت کنترل انصارالله در یمن به سمت دریای سرخ پرتاب کردند که جراحت یا خسارت قابل توجهی در پی نداشت.

سنتکام همچنین تأیید کرد که کشتی اوکراینی و لهستانی ام وی وبنا "برای دومین بار در ۲۴ ساعت" در حین حرکت در خلیج عدن با یک موشک مورد اصابت قرار گرفت.

سنتکام درحالی مدعی شده که حمله خسارات و تلفاتی نداشته که برخی از رسانه‌ها از جراحت شدید یک ملوان و آتش سوزی بر اثر دومین حمله خبر داده اند.

مترجم: اعظم پورکند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۴:۳۱ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
درود بر حوثی های یمن یادگار ساسانیان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۳ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
سنتکام هم زاییده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۹ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
فکر کنم کارگر دربه در زخمی شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۷ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
مرگ سزای ملوانی است ، که به تامین کننده قاتلان کودکان فلسطینی هستند
آخرین اخبار