مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به تلاش صورت گرفته برای ساماندهی کریدور‌های موسوم به اربعین در استان، گفت: در این راستا، ۲۰ کیلومتر جاده روکش آسفالت شده و ده‌ها کیلومتر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

ایرج دست‌نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است ۶۰ کیلومتر از محور‌های منتهی به پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر که محل عبور زائران به خاک کشور عراق است، امسال روکش آسفالت می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین برای روکش آسفالت حدود ۱۵۰ کیلومتر دیگر برنامه‌ریزی شده که در مرحله اخذ اعتبار و مجوز برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: ساماندهی و بهبود وضعیت کریدور اربعین در استان از جمله مهمترین برنامه‌های این سازمان است تا روند حضور زوار در مرز تمرچین تسهیل شود.

دست‌نشان اظهار کرد: لکه گیری و روکش آسفالت محور ارومیه - مهاباد به طول ۱۴ کیلومتر، مهاباد - میاندوآب به طول ۱۰ کیلومتر و بهسازی تقاطع سه راهی ایواوغلی به طول ۳.۲ کیلومتر نیز در این راستا صورت می‌گیرد که با پیشرفت‌های مختلف در حال انجام هستند.

از سال ۱۴۰۱ مجوز عبور زائران اربعین از مرز تمرچین پیرانشهر صادر شده و سالانه ده‌ها هزار زائر از این مرز برای حضور در این اجتماع عظیم میلیونی حضور می‌یابند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.