فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا تاکید کرد که بانک‌ها باید یگان حفاظت خود را راه‌اندازی کنند.

سردار رضا بنی اسدی فر  با اشاره به اهمیت حفاظت مسلحانه از برخی نهاد‌ها گفت: وزارتخانه‌ها و ارگان‌هایی که نیاز به حفاظت مسلحانه داشته باشند؛ با همکاران من در پلیس ارتباط برقرار کرده و از این خدمات بهره‌مند می‌شوند. البته این نکته قابل ذکر است که اعتبارات این حفاظت توسط خود سازمان‌ها باید تامین شود و پلیس وظیفه ساماندهی و برنامه‌ریزی را در این باره بر عهده دارد.

وی افزود: برخی ارگان‌ها مانند قوه قضائیه با ما ارتباط بسیار خوب و زیادی دارند و حفاظت مسلحانه به صورت دائمی برای آن‌ها انجام می‌شود و در واقع یگان حفاظت آن تشکیل شده است. برخی نهاد‌ها نیز اصلا به این نوع حفاظت نیاز ندارند و با ما ارتباطی نیز ندارند.  

 فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا ادامه داد: اما در این بین برخی نهاد‌ها مانند بانک‌ها هستند که نیاز ضروری به حفاظت‌های مسلحانه دارند، اما هنوز یگان‌های حفاظتی خود را تشکیل نداده‌اند.  

بنی اسدی فر در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چگونه این حفاظت‌ها صورت می‌گیرد؛ گفت: در حال حاضر، پلیس کار بر زمین مانده بانک‌ها را انجام داده و به تنهایی این امر حفاظتی را انجام می‌دهد.  

وی با اشاره به اهمیت تامین امنیت بانک‌ها افزود: بانک‌ها نیاز شدیدی به ایجاد این یگان حفاظتی دارند، زیرا کار آنها بسیار حساس بوده و با پول نقد سروکار دارند؛ بنابراین باید اعتبار مورد نیاز برای تامین این یگان ایجاد شود تا پلیس بتواند برای راه اندازی این یگان قدم بردارد. از این رو از بانک‌ها می‌خواهم تا نسبت به تشکیل یگان حفاظت خود اقدام کنند.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۵ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
سلام. مگه نه این که نگهبانان بانک هم جزئی از جامعه کارگری کشور هستن. پس چرا قانون اداره کار برای این عزیزان اعمال نمیشود؟ حداقل پایه حقوق اداره کار رو براشون درنظر بگیرید.
Iran (Islamic Republic of)
محروم از آرامش.
۱۳:۵۱ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
سلام.جناب سرداربنی اسدی فر لطفاً گوشه چشمی به قرارداد نگهبان های بانک کشاورزی استان فارس با مؤسسه حفاظتی مراقبتی نظم و امنیت پارسا مهر داشته باشید.اینها بدترین وضعیت معیشتی رو دارن.
Iran (Islamic Republic of)
فرشید شیری
۱۹:۵۶ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
باید تشکیل بشه چون شخص بنده به عنوان یک محافظ بانک فعالیت دارم خداهم راضی بشه تاماهم امنیت شغلی برای پرسنل حفاظت فیزیکی انجام میدهیم نه حقوق درستی نداریم.مرخصی بخواهیم بریم حقوق نداریم سنوات.نداریم.امنیت شغلی نداریم.فکرخوبی هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۰ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
محافظای بانکا و مامورای کلانتری باید آموزش ببینن که موقع درگیری یه ریز داد بزنن مردم دراز بکشین تا تو تیراندازی متقابل با جنایتکارا مردم طوریشون نشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۶ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
یگان حفاظت تو سرشون بخوره بازرسی های امنیتیشون رو درست کنن تا مثل صندوق امانات افتضاح جهانی نشه