پاداش صرفه جویی برق مشترکان خانگی از هفته آینده اهدا خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توانیر با اعلام اینکه اهدای جوایز صرفه جویی برق از هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار تا الان بیش از ۹ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کرده است.

رجبی مشهدی افزود: در این روز‌ها مصرف برق بسیار افزایش پیدا کرده است و به دنبال افزایش دما نصابی که ثبت شده ۷۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات بوده است یعنی رشد ۶.۶ درصدی که رشد بسیار زیادی است.

او گفت: تقریبا سال گذشته عددی که تا این لحظه ثبت کرده بودیم ۶۶ هزار مگاوات بود، بنابر این ۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات به میزان تقاضای برق کشور اضافه شده است. از هموطنان عزیز خواهش می‌کنیم با کاهش مصرف برق هم به خودشان کمک کنند، هم به صنعت برق، علاوه بر آن از پاداش صرفه جویی که در قبض هایشان درج می‌شود و همچنین اهدای جوایز نفیسی که پیش بینی شده و از هفته آینده اعطای آنها آغاز می‌شود برخوردار شوند.

رجبی مشهدی درباره پیش بینی وضع هوا در تابستان گفت: پیش بینی میان مدت این است که تیرماه دمای هوا بیش از عادی خواهد بود و در مردادماه حدود عادی؛ اما به طور قطع با مشارکت مردم می‌توانیم این روز‌های سخت را به خوبی پشت سر بگذاریم. در ده سال گذشته و بیشتر در فاصله پانزده تیرماه تا پانزده مرداد بیشترین میزان مصرف اتفاق افتاده است اما امسال قدری زودتر آغاز شده و از خرداد رشد مصرف‌های زیاد را نسبت به سال گذشته داریم. در چند روز قبل رشد مصرف بیش از ده درصد بود و این خیلی عدد بزرگ و سنگینی است و قطعا به شبکه برق فشار آورده و شرایط را برای تامین برق قدری دشوار می‌کند.

رجبی مشهدی این را هم گفت که حدود هزار و ۵۰۰ مگاوات کاهش مصرف برق را در بخش اداری با تغییر ساعت کار برنامه ریزی کردیم، اما عددی که اتفاق افتاده ۵۴۱ مگاوات بوده، البته یک هفته از شروع اجرای طرح می‌گذرد و فعلا صرفا به تذکر به ادارات اکتفا کردیم. در تهران در دو روز گذشته به ده دستگاه اجرایی تذکر کتبی داده شده است که عمدتا نهاد‌های عمومی غیردولتی و شهرداری‌ها بودند.

برچسب ها: اهدا ، پاداش ، جوایز ، صرفه جویی ، برق
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار