معاون جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان گفت:۱۰ هزار هکتار از اراضی مستعد کشت پسته در این شهرستان وجود دارد که ۴۵۵ هکتار آن به زیر کشت این محصول رفته است.

مهدی حسینی معاون جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان با بیان اینکه شهرستان ماهنشان آب و هوای مناسبی برای کشت پسته دارد، گفت: ارقام پسته کشت شده در ماهنشان شامل احمدآقایی، اکبری، کله‌قوچی و قزوینی است و همچنین به میزان کم نیز از سایر ارقام کشت می‌شود.

این مسوول با اشاره به اقدامات حمایتی از پسته کاران، ادامه داد: معرفی نهالستان‌های مجاز در سطح استان، تخصیص یارانه پیوند پسته، معرفی پیوندکار مجرب و معرفی تهیه پیوندک از جمله اقدامات انجام شده توسط جهاد کشاورزی ماهنشان است.

حسینی افزود: همچنین برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی با موضوعات نحوه کاشت، تغذیه و نحوه پیوندزنی نیز جز خدمات ارائه شده به کشاورزان در زمینه کشت محصول پسته است.

وی با تاکید بر اینکه محصول پسته تولید شده در شهرستان ماهنشان از نظر کیفی قابل مقایسه با پسته تولیدی استان‌های دیگر است، گفت: برخی از ارقام محصول تولیدی پسته شهرستان از نظر کیفی بهتر از سایر استان‌ها نیز هست.

معاون جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان خاطر نشان کرد: محصولات تولیدی پسته این شهرستان در خود استان به فروش می‌رسد که در برخی مواقع نیز به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.