آلمان که نگران آسیب دیدن صنایع خود است، از تصویب چهاردهمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه جلوگیری کرد.

دیپلمات‌های اتحادیه اروپا می‌گویند نمایندگان این اتحادیه قرار بود امروز (جمعه) و یک روز پیش از نشست صلح اوکراین بر سر چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه موافقت کنند، اما این امر با مخالفت آلمان در لحظه آخر محقق نشد.

به گزارش رویترز، مقامات ۲۷ کشور اتحادیه اروپا بیش از یک ماه است  در مورد بسته‌ای که شامل ممنوعیت حمل گاز طبیعی مایع  (LNG) روسیه می‌شود بحث می‌کنند. این بسته تحریمی همچنین اپراتور‌های اتحادیه اروپا را در برابر نقض تحریم‌ها در کشور ثالث پاسخگو می‌کند. 

دیپلمات‌های اتحادیه اروپا می‌گویند آلمان در خصوص تاثیر این بند بر صنعت خود ابراز نگرانی کرده است. در واقع با تصویب این بسته تحریمی، کشور‌های اتحادیه اروپا باید اطمینان حاصل کنند که مشتریان آنها نمی‌توانند کالا‌های تحریم شده را به روسیه بفروشند. پیش‌تر فهرست کالا‌های تحریمی فقط شامل سلاح گرم و کالا‌هایی با کاربرد دوگانه (هم نظامی و هم غیر نظامی) می‌شد. اما آلمان نگران است که این تحریم‌ها گسترش یابد و برخی مواد شیمیایی یا ماشین‌آلات فلزی را نیز در برگیرد. شایان ذکر است که در صورت وقوع این رخداد، کسب و کار‌های کوچک آلمان آسیب می‌بینند. 

پیش از این، مجارستان با چهاردهمین بسته تحریمی مخالفت کرده و گفته بود که تحریم‌های جدید به طور کامل با منافع اقتصادی آن در تضاد است.

مترجم: زهرا نجفی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۳ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
آمریکا ترسید والا آمریکا چه کاره است
آخرین اخبار