رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین خط دو کشتارگاهی طیور استان در مجتمع تولیدی صنعتی تکمیل و بهره‌برداری شد.

حسین برزگر اظهار داشت: این طرح با مشارکت بانک کشاورزی از پارسال آغاز شد و راه‌اندازی این طرح برای تولید، صادرات و بسته‌بندی کیفی‌تر مرغ با ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا شد که از این مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و ۴۰۰ میلیارد ریال از محل آورده متقاضی تأمین و هزینه شده است.

وی افزود: نخستین خط دو کشتارگاهی طیور چهارمحال و بختیاری پنج هزار مترمربع زیربنا دارد که علاوه بر ایجاد خط دو کشتارگاهی، سردخانه ۷۰۰ تنی زیر صفر نیز برای انجماد مرغ و ذخیره‌سازی مرغ منجمد راه‌اندازی و ظرفیت نسبت به گذشته هفت برابر شد.

برزگر اضافه کرد: امروز برای تبدیل از وارد کننده به صادرکنندگان مرغ ظرفیت‌های کشتارگاهی، ذخیره‌سازی، سردخانه‌ها و پیش‌سرد‌ها در چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری است.

وی تصریح کرد: در چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۸۷ طرح بخش کشاورزی با چهار هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی هفت هزار و ۲۹۱ نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم افتتاح و کلنگ‌زنی شد.


بیشتر بخوانید


بزرگر بیان داشت: از این تعداد ۸۲ طرح افتتاحی شامل ۵۲ طرح آب و خاک، ۱۶ طرح تولیدات گیاهی، هشت طرح تولیدات دامی، چهار طرح شیلات و آبزیان و ۲ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی است و پنج طرح جدید نیز کلنگ‌زنی شد.

محمدکاظم منزوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از سیاست‌های مهم در افزایش کیفیت مرغ و آماده‌سازی کشتارگاه‌ها برای صادرات محقق شد.

وی تاکید کرد: نخستین واحد کشتارگاهی چهارمحال و بختیاری به خط پیشرفته کشتار مجهز شد و آمادگی دارد مرغ را با کیفیت مطلوب به متقاضیان عرضه کند.

منزوی بیان داشت: سیاست جهاد کشاورزی از واردات مرغ به صادرات تغییر کرده است که در آینده نزدیک مازاد تولید داریم و امیدواریم بتوانیم با این خط قسمتی از تعهد صادرات مرغ را انجام دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار