رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره یک محموله چوب قاچاق جنگلی با وزن ۲.۵ تُن را در این شهرستان کشف و ضبط کردند.

اسماعیل عبدالله‌وند رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی محموله چوب قاچاق را که بر روی یک دستگاه خودرو سایپا حمل می شد، در نزدیکی روستای سردار آباد توقیف کردند.

وی اضافه کرد: این محموله در حدود ۲.۵ تن وزن داشت و متخلفان قصد داشتند از طریق این شهرستان آن را به خارج از استان حمل کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان در ادامه گفت: ماموران یگان حفاظت ضمن ضبط چوب‌های قاچاق جنگلی با تشکیل پرونده این ۲ متخلف را به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی اظهار کرد: علاوه بر اینکه جابجایی هرگونه محموله چوب نیازمند اخذ مجوز است، قطع درختان بید و چنار که در منابع ملی رشد کرده، جرم به حساب می آید و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

عبدالله‌وند تصریح کرد: در برخورد با سودجویان که با قطع غیرمجاز درختان جنگلی در عرصه‌های منابع طبیعی اقدام به تخریب می‌کنند، تعارف نداشته و با آنها قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هرگونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را با شماره ۱۵۰۴به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان اضافه کرد: بوکان دارای ۱۳۲ هزار هکتار مرتع است که ۱۰۰ هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب و مابقی مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و مراتع درجه سه با پوشش ضعیف است.

شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و در این شهرستان ۳۰۰ هکتار جنگل متراکم و کم تراکم در مناطق کوهستانی این شهرستان منطقه ایل گورک و در محدوده روستاهای زراندول، موسی و سارده کویستان وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.