فردی که با سلاح گرم پدر زن خود را در خیابان چهارباغ تهران به قتل رسانده و مادر زن و همسرش را مجروح کرده بود در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.

در ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه مورخه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳، وقوع یک فقره تیراندازی در منزلی واقع در چهارباغ شرقی به کلانتری ۱۳۸ جنت آباد اعلام شد. 

با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد، داماد خانواده (۴۰ ساله) با مراجعه به محل زندگی خانواده همسرش، پس از ورود به خانه اقدام به تیراندازی نموده که بر اثر این تیراندازی، پدر همسرش را به قتل رسانده و با مجروح کردن همسر و مادرهمسرش، با خودرو ۲۰۶ از محل متواری شده است. 

با وقوع جنایت، موضوع به پلیس آگاهی و دادسرای امور جنایی  اعلام؛ با حضور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل و تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد، ادامه تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی روز پنجشنبه مورخه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ جهت دستگیری قاتل به شهرستان ملارد اعزام و در تحقیقات میدانی اطمینان پیدا کردند که وی در داخل یک خانه ویلایی مخفی شده است. 

در زمان عملیات دستگیری، قاتل با  مطلع شدن از حضور مأمورین اقدام به فرار نمود که با تعقیب و گریز و رعایت قانون بکارگیری سلاح و شلیک چند تیر هوایی، نهالیتا قاتل دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت و تهیه سلاح از حدود یک سال پیش با هدف کشتن همسرش و اعضای خانواده همسرش  اعتراف کرد. 

متهم در اعترافاتش در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: بنده با همسرم اختلاف داشتم؛ شب جنایت با اسلحه‌ای که از قبل برای همین کار (ارتکاب قتل) تهیه بودم به درب منزل پدر همسرم مراجعه کردم؛ به بهانه تحویل دادن وسایل شخصی پسرمان (۵ ساله) وارد خانه شدم که به محض پایین آمدن پدرهمسرم با او درگیر و او را هدف گلوله قرار دادم؛ پس از آن همسرم و در آخر، مادر همسرم را با گلوله زدم و به سرعت با ماشین از محل فرار کردم. 

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ  گفت: در حال حاضر دو مجروح این درگیری خانوادگی منجر به جنایت در بیمارستان تحت اقدامات درمانی قرار داشته؛ متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته و تحقیقات تکمیلی بویژه در جهت کشف سلاح مورد استفاده در جنایت در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۲ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
پلیس باید به تفنگهای الکتریکی و اسپری مجهز بشن
آخرین اخبار