معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از عرضه دام زنده در ۴ نقطه شهر گرگان به مناسبت عید سعید قربان خبر داد.

احمد سالاری گفت: با توجه به نزدیک شدن به عید سعید قربان و در راستای رفاه حال شهروندان و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های متولی، جلسه‌ای با حضور دستگاه مرتبط، نیروی انتظامی، محیط زیست، دامپزشکی، مرکز بهداشت و شهرداری گرگان برگزار شد. 

سالاری افزود: برگزاری این جلسه در راستای اتخاذ تصمیمات لازم، تأمین سلامت شهروندان و ارائه خدمات و کنترل بهداشتی ذبح دام و کاهش اثرات آلودگی محیط زیست و برهم ریختگی فضای بصری شهری بوده است.

وی ادامه داد: کشتار دام در خارج از کشتارگاه و مکان‌های رسمی مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی را به همراه خواهد داشت که مواردی از قبیل بیماری‌های تب کنگو و بیماری‌های انگلی مشترک حیوان و انسان و آلودگی‌های زیست محیطی شامل رها شدن خون و ... از آن جمله است.

سالاری یادآور شد: جهت جلوگیری از آلودگی زیست محیطی ۴ مکان شمال جرجان ۱۵ (شرکت تعاونی دامداران)، جاده زنگیان بعد از جایگاه پمپ گاز، ابتدای صیاد شیرازی و ضلع جنوب شرقی میدان شهید قندهاری برای عرضه دام زنده تعیین شد.

وی همچنین گفت: جهت خرید و فروش پوست نیز ۵ مکان شامل ضلع غرب میدان باهنر، میدان مدرس، میدان کریمی، میدان شهید قندهاری و میدان شهید هزارجریبی با نظارت مرکز بهداشت و دامپزشکی مشخص شده است.

به گفته معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان، عرضه دام زنده و خرید و فروش پوست به غیر از مکان‌های تعیین شده ممنوع است.

لازم به ذکر است نماینده ثابت دامپزشکی در محل‌های فروش و عرضه دام مستقر است و گشت‌های مشترک نیز با حضور نمایندگان شهرداری، دامپزشکی و مرکز بهداشت در سطح شهر فعالیت خواهد کرد.

برچسب ها: عید قربان ، دام
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.