در آیینی از هنرمندان، صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی و هنر‌های دستی استان در خانه کرد سنندج تجلیل شد.

منصور مهرزاد در آیین تجلیل و گرامیداشت هنرمندان، صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی و هنر‌های دستی استان که در خانه کرد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: صنایع‌دستی استان کردستان مجموعه‌ای متنوع و ارزشمند از تولیدات هنرمندان خوش‌ذوق است که با بهره‌گیری از مواد اولیه بومی تولید و عرضه می‌شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: در حال حاضر بیش از ١٢ هزار نفر صنعتگر فعال دارای مجوز اعتبار دار، در ٤٥ رشته صنایع‌دستی و افراد بسیار دیگری نیز به‌صورت سنتی و خودجوش در جای‌جای استان در حوزه صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند.

او با بیان اینکه تاکنون ١٧٧ اثر صنایع‌دستی کردستان مهر اصالت ملی و ١٠ اثر مهر اصالت جهانی دریافت کرده است، بیان کرد: در حال حاضر ٢٧ مرکز مجتمع کارگاهی آموزشی،٤٣ کارگاه آموزشی و ٤٨ تعاونی و اتحادیه صنایع‌دستی در سطح استان به‌طور رسمی فعالیت دارند.

او یادآور شد: ارائه تسهیلات کم‌بهره بانکی، ارائه آموزش‌های رایگان ‏برای ‏شاغلین و علاقمندان به صنایع‌دستی، برپایی نمایشگاه‌های متعدد در داخل و خارج استان و بعضاً خارج از کشور و ارائه بیمه تامین اجتماعی از جمله اقدامات و حمایت‌های صورت‌گرفته از صنعتگران استان بوده است.

برچسب ها: صنایع دستی ، کردستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.