مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: معاون دادستان پس از بازدید از بیمارستانهای یاسوج برای دفن اصولی پسماند دستورهای لازم را به مسئولان بیمارستان ابلاغ کرد.

 اسلام جاودان خرد گفت: مطابق با قانون، معرفی به مراجع قضایی، آخرین اقدامی است که محیط زیست پس از پایش صنایع آلاینده و اخطاریه‌های زیست محیطی مدت دار باید انجام دهد.
 
وی افزود: پس از رعایت نکردن موارد بهداشتی و رفع نکردن موارد آلاینده در حوزه پسماند و پساب توسط بیمارستان‌های شهید جلیل و امام سجاد یاسوج در بازدید‌های قبلی و صدور اخطایه‌های زیست محیطی، موضوع به مراجع قضایی گزارش شد.

جاودان خرد با اشاره به اینکه امروز با حضور معاون حقوق عامه دادستانی از وضعیت پساب و پسماند دو بیمارستان بازدید شد ادامه داد: متاسفانه وضعیت پسماند‌های عفونی هر دوبیمارستان غیر بهداشتی بود.
 
وی ادامه داد: خرید و نصب دستگاه اتوکلاو در بیمارستان شهید جلیل برای بی خطر سازی پسماند‌های عفونی حداکثر یک ماه و مدیریت پسماند‌های دپو شده در بیمارستان امام سجاد ظرف ۷۲ ساعت، مهلت ۱۵ روزه به بیمارستان امام سجاد برای ارتقاء سیستم تصفیه خانه، ارتقای اتوکلاو و امحای پسماند، تخلیه چاه‌های پساب موجود و مهلت ۷۲ ساعته جهت مدیریت پسماند‌های دپو شده در این بیمارستان از تصمیم‌های مهمی بود که به مسئولان هر دو بیمارستان ابلاغ شد.
 
وی ادامه داد: پس از انقضاء مهلت مقرر کارشناسان مجدد بازدید خواهند کرد در صورت رعایت نشدن موارد خواسته شده به صورت قانون تصمیم گیری می شود.

رعایت اصول و موارد بهداشتی خواسته و انتظار به حقی است که مردم از بیمارستان‌ها دارند و این مهم باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان این مراکز قرار گیرد تا شهروندان هنگام مراجعه تنها دغدغشان درمان باشد. 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.