حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برای انتخاب خوب ببینید چه کسی توانایی کار در جهت ملاک‌های انقلاب را دارد.

رهبر انقلاب در دیدار جمعی از مدال‌آوران المپیادهای علمی، جوانان را یک ثروت بزرگ برای کشور دانستند و گفتند: بنده به جوانها خیلی اعتقاد دارم. خیلی‌ها هستند -میفهمم من، می‌بینم در صحبتهایی که با مسئولین در طول سالها داشتیم- درست نمی‌توانند درک کنند ارزش انگیزه‌های جوان و جوانی را. اینها خیلی امیدی به جوانها ندارند؛ بنده خیلی امیدوارم به جوانها. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه فرمودند: اوّلا شماها یک ثروتید برای کشور. مجموعه‌ی جوان، جوان نخبه بخصوص واقعاً برای کشور یک ثروت است. و درست است که مدال اهمیت دارد، به قول پولدارها ارزش دارد. هرکدام از اینها مایه‌ی افتخار است. اما ارزش نخبه خیلی متفاوت با ارزش مدال است. ارزش نخبه خیلی بالاتر از این حرفهاست. شماها می‌توانید یک فضای نامطلوب را تبدیل کنید به یک فضای صددرصد مطلوب. شما می‌توانید تاریخ را عوض کنید. 

 احتیاج به خیزش علمی داریم

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان گفتند: کشور ما از حدود سال ۱۳۸۰ یک حرکت علمی را، یک جهش علمی را شروع کرد. البته از دهه شصت کار علمی میشد، اما از حدود سال ۱۳۸۰ یک تحریک عمومی‌ای انجام گرفت در محیط اساتید، در محیط دانشجویان. یک حرکت علمی خوبی بوجود آمد به طوری که آمار‌های جهانی نشان میداد که ما در رتبه سرعت پیشرفت علمی چندین برابر متوسط جهانی داریم پیشرفت می‌کنیم. 

ایشان اظهار کردند: البته من همان وقت هم بار‌ها گفتم، سرعت پیشرفت نکته بسیار خوبی است، نکته مهمی است، اما نکته اصلی نیست، برای خاطر اینکه خود پیشرفت باید اتفاق بیفتد ما، چون عقب ماندگی داشتیم تازه میرسیم به وسط راه، جلو نمی‌رسیم. ما باید به خط جلو، به خط مقدم برسیم. ما این چند سال آخر دهه نود، یک مقداری افت پیدا کردیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اینجا یک آماری به من دادند، جزئی است، اما حکایت از یک مسئله مهم‌تری دارد. میگویند ما در سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ در مسابقات جهانی، المپیاد‌های جهانی جمعاً ۲۶ مدال طلا داشتیم در حالی که در ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، ۳۰ نشان طلا داریم یعنی در دو سال بیشتر از آن چهار سال داریم. 

رهبر انقلاب گفتند: بنابراین یک حرکتی باز در این دو سه ساله پیدا شده منتها این حرکت کافی نیست ما احتیاج داریم به یک خیزش علمی. شما‌ها در این زمینه میتوانید واقعاً کار کنید، مؤثر باشید. 

تصاویری از دیدار مدال‌آوران علمی با رهبر انقلاب

مشارکت در انتخابات مهم است

ایشان اظهار کردند: انتخابات خب خیلی مهم است و در درجه‌ی اول هم مشارکت مهم است که شما هرچه میتوانید تلاش کنید؛ چه در محیط‌های دانشجویی، چه در محیط‌های کاری، چه در محیط‌های خانوادگی و اینها، تلاش کنید که مشارکت افزایش پیدا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: بعد هم نگاه کنید ببینید چه کسی به ملاکهای انقلاب نزدیک‌تر است، و توانایی کار در جهت ملاکهای انقلاب دارد. این را اگر ملاحظه کنید، شاید بتوانید مثلاً یک انتخاب خوبی را داشته باشید.

رهبر انقلاب افزودند: امیدوارم ان‌شاءالله خداوند متعال آنچه که صلاح این کشور و صلاح این ملت است، آن را به آسانی و بی‌دغدغه پیش بیاورد.

توصیه انتخاباتی رهبر انقلاب

رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران علمی ادامه دادند: الان هم ما یک استقلال سیاسی‌ای خوشبختانه داریم یعنی ایران، جمهوری اسلامی، نسبت به مسائل کلی دنیا دارای منطق و دارای حرف و دارای جایگاه مشخصی است. ما در قضیه فلسطین حرف داریم، در قضایای آمریکا حرف داریم، در قضایای دنیا، در قضیه نظم نوین جهانی حرف داریم. 

ایشان افزودند: حرف داریم در دنیا، یعنی حرفی که شنیده میشود داریم. در دنیا حرف ما را می‌شنوند و روی آن حساب میکنند. ممکن است قبول نکنند خیلی‌ها، اما بالاخره روی این حرف حساب میکنند، این استقلال است. این را نباید از دست بدهیم؛ حالا هر دولتی که سر کار می‌آید یکی از مسائل مهمش باید این باشد که این استقلال سیاسی‌ای که خوشبختانه بوجود آمده، این استقلال سیاسی را حفظ کنیم.

هر دولتی که سرکار بیاید باید استقلال سیاسی کشور را حفظ کند

درخواست یکی از نخبگان از رهبر انقلاب که به سود همه تمام شد!

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۱ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
انشاالله فردی اصلح و مردمی و دلسوز انتخاب شود
آخرین اخبار