سخنگوی وزارت امور خارجه با تایید خبر آزادی حمید نوری شهروند ایرانی از زندان‌های سوئد توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تایید خبر آزادی حمید نوری شهروند ایرانی از زندان‌های سوئد گفت: آزادی حمید نوری شهروند ایرانی که با دسیسه و طراحی رژیم صهیونیستی و عاملیت گروهک تروریستی نفاق گرفتار شده بود، جلوه دیگری از دیپلماسی اقتدار جمهوری اسلامی ایران در تحقق و تامین منافع ملی و نیز حمایت قاطعانه از حقوق ایرانیان است.

کنعانی افزود: آزادی این شهروند از اسارت ناشی از رأی غیرقانونی و فاقد مشروعیت دادگاه سوئد، در نتیجه تلاش‌های مستمر سیاسی، حقوقی و کنسولی دستگاه دیپلماسی، قوه قضائیه و دیگر مراجع ذیربط کشور حاصل شده است.

کنعانی گفت: به همین مناسبت لازم است از اهتمام ویژه شخص رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی و تلاش‌های مستمر و مجدانه وزیر شهید امور خارجه امیرعبداللهیان تجلیل و قدردانی گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: حمید نوری شهروند گروگان گرفته شده پس از تحمل ۱۶۸۰ روز اسارت غیرقابل توصیف و مغایر با مبانی اولیه حقوق بشر به وطن عزیز و آغوش خانواده و عزیزان صبور خود بازگشته است.

کنعانی با تشکر از نقش سلطنت عمان در کمک به تسهیل این فرایند، تاکید کرد: وزارت امور خارجه حسب وظیفه ذاتی خود به تلاش مستمر و مجدانه برای آزادی دیگر شهروندان ایرانی در خارج از کشور ادامه خواهد داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۷ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
خداوند زحمات شمارو هدر نداد با کار انقلابی توانستید نیروی انقلابی وهم رده خود را نجات بدهی چون فعالیتهای زیادی در دوران خودش برای شماها انجام داد و حقش رو گرفت و از اون وردنیا آزادش کردین ولی اگه یک آدم عادی بود واقعا براش همین کارهارو انجام میدادین حتماخدا ملت شایان ذکری فقط برای شما انجام داده که حقش بوده نوش جونش .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۲ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
پوریا
۱۷:۵۱ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
داستان همیشگی......
آخرین اخبار