رئیس گروه توسعه گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از حمایت مالی و ارائه تسهیلات به متقاضیان احداث اقامتگاه بوم‌گردی در این استان خبر داد.

آوات مکاری در بازدید و بررسی از طرح‌های ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی محور سنندج-سروآباد گفت: در طول سال گردشگران زیادی به استان سفر می کنند اما در زمینه زیرساخت‌های اقامتی با کمبود‌های محسوسی مواجه هستیم.

رئیس گروه توسعه گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی کردستان گفت: از این رو ضرورت دارد که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دارندگان خانه‌ها و فضا‌های قدیمی و سنتی در روستا‌های دارای جاذبه گردشگری استان، در زمینه احداث اقامتگاه‌های بوم‌‎گردی ورود کنند.

وی با بیان اینکه هر واحد بوم‌گردی ضمن ایجاد اشتغال، منبع خوبی برای تأمین درآمد پایدار برای خانواده‌ها و حتی اهالی روستا است، افزود: در این راستا تسهیلات ارزان‌قیمت و مجوز‌های قانونی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان واجد شرایط پرداخت و ارائه می‌شود.

مکاری عنوان کرد: گردشگران می‌توانند با حضور در این اقامتگاه‌ها ضمن آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و صنایع‌دستی مردم روستانشین، از غذا‌های سالم و طبیعی، مناظر بکر و زیبا و دیگر جاذبه‌های گردشگری این مناطق بهره‌مند شوند.

برچسب ها: بوم گردی ، کردستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.