دبیر اجرایی شورای عالی قرآن و عترت از اکران اولین سوره مصور خلق شده با هوش مصنوعی در سطح شهر تهران خبر داد.

مهدی سیفی رئیس اجرایی شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران با اشاره به اکران عمومی اولین ویدیو کلیپ قرآنی که با هوش مصنوعی تولید شده است، اظهار داشت: نوید می‌دهیم که سایر سوره‌های قرآن نیز به همین صورت تولید و ارائه شوند تا بتوانیم ارتباط نسل جوان را با مفاهیم قرآنی تقویت کنیم.

رئیس اجرایی شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران ادامه داد: هدف اصلی ما از تولید این ویدیو کلیپ، استفاده از فناوری‌های جدید برای جذابیت بیشتر ویژه نسل جوان و نوجوان همچنین فرهنگ‌سازی و ترویج مفاهیم قرآنی و دینی است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای دینی، می‌تواند راه‌های جدیدی برای ارتباط نسل جوان با مفاهیم قرآنی و دینی باز کند، افزود: استقبال پرشور مردم، به‌ویژه نسل جوان و نوجوان، از این ویدیو کلیپ نشان‌دهنده موفقیت اجرای این طرح است.

سیفی اظهار داشت: پس از تولید این ویدیو بازخورد‌های مثبت بسیاری دریافت کردیم که تأیید می‌کند استفاده از فناوری‌های نوین در تولید آثار دینی و قرآنی می‌تواند تأثیرات مثبتی در جامعه داشته باشد.

وی تصریح کرد: این اقدام نوآورانه نشان‌دهنده تعهد شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران به ترویج فرهنگ دینی با استفاده از ابزار‌های مدرن و جذاب برای نسل جدید است.

سیفی اظهار کرد: امیدواریم که این ویدیو کلیپ به عنوان یک الگوی موفق قرآنی در سایر شهر‌ها و کشور‌ها نیز مورد استقبال قرار گیرد. نوید می‌دهیم که سایر سوره‌های قرآن نیز به همین صورت تولید و ارائه خواهند شد تا بتوانیم ارتباط نسل جوان را با مفاهیم قرآنی تقویت کنیم.

رئیس شورای عالی قرآن شهرداری تهران گفت: این اثر قرآنی در ایام بهار امسال تولید شد و اولین اکران آن در ایام ماه مبارک رمضان صورت گرفت. این ویدیو کلیپ قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، محافل و دیگر رویداد‌های قرآنی سطح شهر به نمایش درآمد و به زودی شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران در دیگر نقاط تهران و کشور، اکران این سوره و سوره‌های مصور دیگر را خواهد داشت.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار