مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان گفت: جان تعدادی از بیمارن تالاسمی، سرطانی، مادران تازه زایمان کرده بعلت کمبود خون در معرض خطر هستند.

 ابوالحسن صفدری گفت: ۷۵۰ هزار نفر واجد شرایط اهدای خون در استان وجود دارند که متاسفانه فقط ۴۰هزار نفر در سال ۱۴۰۲ اهدای خون انجام داده اند.

وی در ادامه گفت: مصرف خون استان درسال۱۴۰۲، حدود ۱۵۷هزار واحد بوده است که متاسفانه فقط ۵۵۰۰۰ واحد در استان اهدا شده و مابقی از استان‌های دیگر وارد شده است.

صفدری همچنین افزود: با اهدای خون سه بار در سال، از مرگ عزیزانمان بعلت کمبود خون جلوگیری کنیم؛ و مردم این استان به خونگرمی و نوع دوستی معروفند و زیبنده این استان نیست برای بیماران خود محتاج واردات خون باشد.

وی بیان کرد: وجود بیش از ۳ هزار بیمار تالاسمی در سطح استان و سایر بیماران نیازمند به خون، سیستان و بلوچستان را به هشتمین مصرف کننده خون در سطح کشور تبدیل نموده است.

وی اظهار کرد: یکی مشوق‌های مهم در بحث اهدای خون، توصیه و نقش مهم علما و روحانیون، ریش سفیدان و معتمدین استان به مردم است.

وی اظهار کرد: هر فرد با اهدای یک واحد خون می‌تواند برای سه نفر زندگی بخش باشد. با گذاشتن ۲۰ دقیقه زمان و اهدای خون ارزشمند خود، فردی را به زندگی امیدوار کنیم. چنانچه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید؛ هر کس انسانی را از مرگ برهاند و زنده بدارد، گویی همه انسان‌ها را زنده داشته است. (سوره مائده آیه ۳۲)

صفدری خاطرنشان کرد: همه پایگاه‌های انتقال خون استان سیستان و بلوچستان پذیرای مردم نوع دوست و خدادوست در این برهه خاص هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.