در آپدیت بتای جدید ویندوز، بخشی به نام «My Phone» در Windows Share برای انتقال فایل‌ها به گوشی اندرویدی اضافه شده است.

راه‌های زیادی برای ارسال و دریافت فایل بین کامپیوتر‌های ویندوزی و دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد. برای مثال Quick Share به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت فایل‌ها را از گوشی خود به کامپیوتر و بالعکس به‌صورت بی‌سیم به اشتراک بگذارند. اکنون مایکروسافت در آپدیت جدید کانال بتای ویندوز ۱۱ روش جدیدی را برای تسهیل این فرایند ارائه می‌دهد.

مایکروسافت در بلاگ خود اعلام کرد که آپدیت جدید ویندوز ۱۱ را در کانال بتا ارائه کرده است. اگر عضو برنامه ویندور اینسایدر باشید، می‌توانید قابلیت جدید اشتراک‌گذاری ویندوز را آزمایش کنید. در آپدیت جدید، یک نماد به نام «My Phone» را در بخش Windows Share خواهید دید. با کلیک روی این نماد می‌توانید فایل‌های خود را به‌ سرعت به گوشی اندرویدی‌تان ارسال کنید.

همانطور که مایکروسافت در وبلاگ خود اشاره می‌کند، فقط در صورتی نماد My Phone را خواهید دید که گوشی و کامپیوتر شما جفت شده (Paired) باشند. برای انجام این کار، باید از برنامه Link to Windows در اندروید و Phone Link در کامپیوتر خود استفاده کنید. پس از انجام این کار، نماد مای‌فون در بخش جستجوی ویندوز ۱۱ ظاهر می‌شود.

اگرچه این قابلیت در‌ حال‌ حاضر فقط برای کاربران بتا در دسترس است، اما عرضه آن در کانال بتا نشانه مثبتی است که می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور در دسترس عموم کاربران قرار گیرد. در آپدیت بتای جدید ویندوز برخی از ویژگی‌های دیگر کنترل‌های بیشتر برای تصاویر در Windows Spotlight نیز اضافه شده است.

همچنین در آپدیت این بتای جدید، شاهد به‌روزرسانی برنامه Snipping Tool نیز هستیم. این برنامه اکنون می‌تواند ویدئوها را به‌صورت خودکار در پوشه Screen Recordings که داخل پوشه Videos وجود دارد، ذخیره کند.

منبع: دیجیاتو

برچسب ها: اندروید ، مایکروسافت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار