دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۵ هزار و ۸۴۱ واحد مسکونی به همت دولت سیزدهم در سراسر این استان تحویل شهروندان گرامی شد.

عطاء اله اکبری گفت: طرح نهضت ملی مسکن با توجه به کمبود مسکن در کشور به ازای ساخت هرسال یک میلیون واحد جهت کاهش فاصله عرضه و تقاضا، کنترل قیمت مسکن و اجاره بها در دولت سیزدهم تهیه و ابلاغ و مقرر گردید این واحدها با روش های مختلف از قبیل مسکن حمایتی با واگذاری زمین دولتی به صورت اجاره ۹۹ ساله، خود مالکین با بهره مندی از تسهیلات بانکی این طرح، نوسازی بافت های فرسوده با ارائه مشوق ها و تخفیفات مختلف، مسکن روستایی و سایر روش های احداث گردد.

وی ادامه داد: در این راستا سهمیه سیستان و بلوچستان در این طرح حدود ۱۴۲ هزار واحد در چهار سال تعیین شد که با اجرای موفق طرح و پیشتازی این استان در خردادماه جاری با حضور مقام عالی وزارت ۲۵ هزار و ۸۴۱ واحد شامل ۲ هزار و ۳۳۷ واحد حمایتی، هزار و ۴۵۱ واحد بافت فرسوده، ۱۹۸ واحد خودمالکین، ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد روستایی و ۷ هزار و ۶۵۵ واحد سایر طرح ها از قبیل مسکن محرومین، جوانی جمعیت، اقشار ویژه، و چهار فرزندی به بهره برداری رسید.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح نهضت ملی مسکن یکی از راهکارهای دولت سیزدهم برای خانه دار شدن مستاجران و اقشار ضعیف بود که با پیگیری های لازم، اقدامات موثری برای تامین زمین و ساخت در این استان آن انجام شده است.

اکبری تاکید کرد: با تاکید دولت سیزدهم بر توانمند سازی تعاونی ها در ساخت پروژه های طرح نهضت ملی مسکن این استان از ظرفیت ها تعاونی ها استفاده شد که نقش مهمی در اجرای سریع کار داشت.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید از اشتغال بیش از ۴۱ هزار و ۵۲۵ نفر در پروژه های در دست ساخت طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار