دادستان کشور گفت: تمامی نامزد‌های انتخابات به بیان شایستگی‌های خود پرداخته و از تخریب رقیب و بیان مطالب غیرمستند اجتناب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی در جلسه شورای معاونین دادستانی کل، با اشاره به انتخابات پیش روی، بر همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌ها برای فراهم ساختن شرایط لازم به منظور برگزاری انتخاباتی باشکوه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه مردم همیشه پای کار انقلاب بوده و هستند، اظهار کرد: رییس جمهور شهید؛ انسانی مخلص، فرهیخته و پرکار بود، مسئولی مردمی که شهادتش نیز سبب ساز وحدت بیش از پیش اقشار مختلف شده و امیدواریم ملت ما با حضور پرشور و شعور خود پای صندوق‌های رأی، به مانند همیشه خالق حماسه‌ای عظیم باشند.

قانون، سرلوحه رفتار و عمل نامزد‌های انتخاباتی باشد

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه قانون باید سرلوحه سخنان، رفتار و اعمال نامزد‌ها و هواداران آنان باشد، اظهار کرد: لازمه یک رقابت سالم انتخاباتی، پایبندی نامزد‌ها و حامیان آنان به اجرای قانون، با محوریت پاسداری از ارزش‌های اسلامی ـ انقلابی برای حفظ وحدت ملی و در نهایت سربلندی ایران اسلامی در منطقه و جهان است.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی با بیان اینکه با هتاکان، هنجارشکنان و اخلالگران در امنیت روانی در هر سطحی قاطعانه برخورد می‌شود، در توصیه‌ای عنوان کرد: ضروری است تا تمامی نامزد‌ها به بیان شایستگی‌های خود پرداخته و از تخریب رقیب و بیان مطالب غیرمستند، وعده‌های نشدنی و سخنان بی پایه چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی اجتناب کنند.

طرح ارتقای امنیت اخلاقی فراجا ادامه دار باشد

وی همچنین با اشاره به درخواست‌ها و مطالبات مردم متدین در موضوع حجاب، گفت: معتقد هستیم؛ طرح ارتقای امنیت اخلاقی باید از سوی فراجا با قدرت و با رعایت ضوابط قانونی، اخلاقی و شرعی ادامه‌دار باشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: مغالطه برخی برای بی توجهی به اجرای قانون در حوزه عفاف و حجاب و مقایسه نادرست آن با سایر جرایم قابل قبول نیست، چرا که اجرای قانون سبب ساز ایجاد آرامش در جامعه است و همان گونه که با اخلال گران اقتصادی برخورد می‌شود باید با هر بی قانونی دیگری نیز برخورد شود.

افزایش نظارت دادستان‌ها بر توزیع کالا‌های اساسی مردم ضروری است

حجت الاسلام والمسلمین موحدی به موضوع نظارت دادستان‌ها بر توزیع ارزاق عمومی هم اشاره کرد و افزود: ضروری است تا این گونه نظارت‌ها بر کالا‌ها و مایحتاج اساسی مردم و موارد این چنینی از سوی تمامی دادستان‌ها بیشتر شود.

پیگیر تصویب هرچه سریعتر لایحه صیانت از حقوق عامه هستیم

وی همچنین با اشاره به تدوین نهایی متن لایحه صیانت از حقوق عامه در قوه قضاییه و ارایه آن به مجلس، تصریح کرد: امیدواریم هرچه سریعتر مراحل تصویب آن محقق و در نهایت عملیاتی شود.

برچسب ها: انتخابات ، صندوق رای
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۳ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
آقا مسلمونا بخدا ما چهار کیلومتر آسفالت سالم تو جاده های مملکت نداریم همه شکسته و چاله و چوله است و مردم بیچاره هر روز دارند ضرر و خسارت این وضع را با جان و مال خودشون پرداخت می کنند چرا کسی نیست این وزیر راه و شرمساری را بخاطر این وضع جاده های مملکت استیضاح کنه؟!!
Iran (Islamic Republic of)
فریدون
۱۶:۴۱ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
چشم حاج آقا رعایت می کنیم شما هم رعایت کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
معلمان مهرآفرین (حدود ۷۰ هزار نفر از معلمان شاغل در مدارس) که جزو نیرو‌های پیمانی وزارت آموزش و پرورش هستند، حدود یک دهه است در انتظار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود هستند چرا عملا کاری از سوی دولت و مجلس صورت نمیگیره؟
آخرین اخبار