مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری قزوین از پایان نخستین طرح تجربه نگاری فرمانداران و بخشداران منتخب این استان خبر داد.

پیمان محمدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری قزوین گفت: طرح تجربه نگاری فرمانداران و بخشداران منتخب استان قزوین یکی از ۲ کار ویژه و مهمی بود که در راستای ثبت و انتقال تجربیات دانشی ناظر به مدیریت اجرایی استان توسط دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری قزوین طراحی و اجرا شد.

وی ادامه داد: هدف از این طرح و در مرحله نخست، شناسایی مهمترین مسایل و چالش‌های فرمانداران و بخشداران در ادوار مدیریتی مختلف و واکاوی تدابیر و اقدامات ابتکاری و موثر آنها در مقابله با این چالش‌ها است و در گام بعدی نیز درس آموخته‌های مهم جهت انتقال به نسل‌های مدیریتی آینده مستندسازی می‌شود.

محمدی اظهار کرد: در این طرح همچنین جلسات تخصصی و فرآیند تجربه‌نگاری و متخصصین حوزه‌های عملکردی فرمانداری و بخشداری‌ها با محوریت ۱۴ نفر از فرمانداران و بخشداران منتخب سابق استان برگزار شد.

به گفته وی، در حال حاضر و در مرحله تجزیه و تحلیل اکتشافی تجربیات و تدوین نسخه نهایی بسته‌های دانشی قرار داریم که پس از پایان، طرح دوم نیز در دیگر حوزه‌های موضوعی و تخصصی اجرایی استان آغاز خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری قزوین یادآور شد: سازماندهی، آموزش و توانمندسازی یک تیم اجرایی حرفه‌ای به منظور تجربه‌نگاری مدیریت بخش دولتی و عمومی یکی از اقدامات مهم در این طرح بود که با توجه به اهمیت موضوع بالغ بر ۶ ماه نخست ابتدایی این طرح معطوف به همین موضوع شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری قزوین بیان کرد: طی این مدت و به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح ۳۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی ویژه تیم اجرایی و ۶۰۰ نفر ساعت جلسات کارشناسی و تخصصی برگزار شد، با توجه به همین ظرفیت و پشتوانه تجربی شکل گرفته، دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری قزوین آمادگی همکاری با همه دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی استان در اجرای پروژه‌های مشابه را دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار