اولین مناظره شش نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه دوشنبه (۲۸ خرداد ماه) در ساختمان شیشه‌ای سازمان صداوسیما برگزار می‌شود.

اولین مناظره شش نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه دوشنبه (۲۸ خرداد ماه) در ساختمان شیشه‌ای سازمان صداوسیما در حالی برگزار می‌شود که بر اساس آنچه وعده داده شده با تفاوت‌هایی در محتوا و نحوه اجرا و همچنین زمان پخش نسبت به دوره‌های قبل همراه خواهد بود.

 اولین مناظره انتخاباتی شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی فردا شب برگزار می‌شود که نامزد‌ها به سوالات از پیش تعیین‌شده‌ای پاسخ می‌دهند. رئیس سازمان صداوسیما در آخرین اظهارات خود درباره‌ی مناظره‌ها تاکید کرده است که محور‌های مناظره‌ها قبل از آغاز در اختیار ستاد‌های نامزد‌ها قرار می‌گیرد.

ـ این دوره از انتخابات با پخش پنج مناظره همراه خواهد بود و بر این اساس، دو مناظره به سه مناظره معمول سال‌های گذشته اضافه شده است.

ـ مدت زمان پخش مناظره‌ها هم چهار ساعت است و از ۲۰ تا ۲۴ در روز‌های مشخص شده روی آنتن شبکه یک می‌رود.

ـ پخش مناظره‌های انتخاباتی از فردا آغاز می‌شود. نخستین مناظره دوشنبه ـ ۲۸ خرداد ماه ـ از ساعت ۲۰ در مدت زمان چهار ساعت روی آنتن می‌رود.

ـ مناظره‌های دوم و سوم به ترتیب پنجشنبه (۳۱ خرداد) و جمعه (اول تیر) در همین ساعت پخش خواهند شد و مناظره‌های چهارم و پنجم هم ۴ و ۵ تیر ماه از شبکه اول سیما پخش می‌شوند. ساعت برگزاری مناظره آخر به دلیل جشن غدیر و به منظور بهره‌مندی مردم از مشاهده آخرین مناظره و شرکت در این جشن تغییر کرده و مناظره پنجم بین نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در روز سه شنبه ۵ تیر، از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه تا ۱۶ پخش خواهد شد. 

ـ درباره ساختار مناظره در این دوره تاکید شده است طراحی سوالات مشخص و دقیق است و جلوی کلی‌گویی‌ها را خواهد گرفت. در این طراحی‌ها تلاش شده حداکثر ظرفیت برای پاسخگویی‌ها اتفاق بیفتد و بر مشارکت با نخبگان تاکید شده است. 

ـ مجری مناظره‌های انتخاباتی در سال‌های ۱۴۰۰، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۲ مرتضی حیدری بود، اما در حال حاضر اجرای برنامه توسط او منتفی و به مهدی خسروی سپرده شد.

ـ درباره دکور مناظره‌های انتخاباتی هم توضیحی مجزا توسط رئیس صداوسیما مطرح نشده با این همه اعلام شده آماده‌سازی دکور‌ها و زیرساخت‌های فنی نهایی شده است. تاکنون عکسی هم از دکور مناظره رسمی یا غیررسمی منتشر نشده است.

ـ در این دوره سکو‌های دارای مجوزدار و خبرگزاری‌ها هم می‌توانند از طریق هماهنگی با اداره کل صدور مجوز ساترا نسبت به اخذ قاب اختصاصی (آی‌فریم) اقدام به پخش مناظره‌های انتخاباتی همزمان با رسانه ملی کنند.

ـ مناظره‌ها همزمان از شبکه‌های رادیویی هم زنده پخش خواهد شد. 

ـ «مناظره‌های تلویزیونی» نامزد‌های ریاست جمهوری با رابط ناشنوایان به صورت زنده از شبکه سلامت سیما نیز پخش می‌شود.

ـ بر اساس آنچه پیش‌بینی می‌شود و با یادآوری مناظره‌های پیشین، حضور نامزد‌ها در محل ساختمان جام‌جم ساعاتی قبل از برگزاری، زنده پوشش داده می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
هفت و چهار
۲۲:۲۰ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
ما بختیاری های اصیل از دکتر پزشکیان حمایت میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۳ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
آقا مسلمونا بخدا ما چهار کیلومتر آسفالت سالم تو جاده های مملکت نداریم همه شکسته و چاله و چوله است و مردم بیچاره هر روز دارند ضرر و خسارت این وضع را با جان و مال خودشون پرداخت می کنند چرا کسی نیست این وزیر راه و شرمساری را بخاطر این وضع جاده های مملکت استیضاح کنه؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۶ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
مناظره آزاد هست هر که دلش می‌خواهد بگم بگم بگوید فقط با مدرک بی مدرک قبول نیست مذاکرات ۱+۵ هست اصلاحات و اصولگرا عمر آخرش هست که کی برنده بشه درست هست مناظره وفت کمی داره ۵ نفر زیاد هست گناه گردن کسی نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۵ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
لطفاً از کاندیداهای محترم این سؤال را بپرسید آیا در صورت پیروزی در انتخابات ماده27 و 7قانون حمایت از معلولان را اجرا می کنید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
معلمان مهرآفرین (حدود ۷۰ هزار نفر از معلمان شاغل در مدارس) که جزو نیرو‌های پیمانی وزارت آموزش و پرورش هستند، حدود یک دهه است در انتظار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود هستند چرا عملا کاری از سوی دولت و مجلس صورت نمیگیره؟
آخرین اخبار