استاندار در شورای مسکن گیلان گفت: بافت‌های فرسوده این استان باید شناسایی و تعیین تکلیف شوند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز (یکشنبه ۲۷ خرداد ماه) در جلسه شورای مسکن استان گفت: باید بافت‌های فرسوده بلااستفاده در این استان شناسایی و سپس تعیین تکلیف شوند.

او با بیان اینکه اهتمام ویژه‌ای برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل بیمارستان لاکان در مجموعه دولت در کشور و گیلان وجود دارد، افزود: با تلاش‌های انجام شده اعتبارات خوبی هم با همکاری مجمع نمایندگان در مجلس و دولت، جذب شده است.

استاندار با اشاره وجود مشکل تأمین اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی در گیلان تصریح کرد: در این استان با مشکل اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مواجه هستیم، زیرا به لحاظ زیست محیطی و بستر خاک، تفاوت بسیاری بین گیلان و دیگر استان‌ها وجود دارد.

عباسی با بیان اینکه برای تحقق پروژه ساخت مسکن یک هزار و ۴۰ واحدی باید بانک‌ها به وظایف خود عمل کنند، گفت: بانک‌های عامل باید به وظایف خود در قبال ساخت مسکن به خوبی عمل کنند که تاکنون این چنین بوده است.

او همچنین به ساخت ساختمان‌های چند طبقه در برخی از مناطق به دلیل محدودیت‌های موجود اشاره کرد و افزود: در برخی از شهرستان‌ها علیرغم داشتن متقاضی زیاد، با مشکل زمین رو به رو هستیم لذا فرمانداران مکلف هستند بیش از گذشته تلاش کرده و با رایزنی اراضی بلااستفاده را شناسایی کنند.

استاندار گیلان

استاندار گیلان یکی دیگر از مشکلات موجود در ساخت نهضت ملی مسکن را قرار گرفتن برخی از اراضی در طرح هادی دانست و تصریح کرد: برخی از اراضی برای ساخت مسکن در طرح هستند که باید بازنگری شوند در این غیر این صورت مشکلات ادامه‌دار خواهد بود.

برچسب ها: مسکن ملی ، طرح هادی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.