سرپرست سازمان آتش‌نشانی کازرون گفت: کشاورزان به منظور جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار، از آتش زدن کاه و کلش در مزارع خودداری کنند.

پشنگیان سرپرست سازمان آتش‌نشانی کازرون با بیان اینکه سوزاندن کاه و کلش در مزارع ممنوع است، اظهار کرد: کشاورزان به منظور جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی و وقوع حوادث ناگوار، از آتش زدن کاه و کلش در مزارع و مراتع خودداری کنند.

او گفت: هر ساله پس از برداشت محصولات کشاورزی در مزارع، برخی از کشاورزان پس از جمع آوری محصول خود، اقدام به سوزاندن کاه و کلش باقیمانده در سطح مزارع و مراتع می‌کنند که بخش زیادی از توان نیرو‌های عملیاتی و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صرف اطفای حریق این مناطق می‌شود.

پشنگیان افزود: با وجود اینکه حوزه مأموریت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون، خدمات‌رسانی در محدوده شهری است، اما بخش زیادی از مأموریت‌ها و عملیات‌های اطفای حریق این سازمان در روستا‌ها انجام می‌شود و این مسئله گاهی خدمات‌رسانی را به شهروندان با مشکل مواجه می‌کند.

او تصریح کرد: آتش زدن «کاه، کلش و مرتع» به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به علت تهدید علیه سلامت و بهداشت عمومی جرم تلقی شده و مجازات تا یک سال حبس به همراه دارد، از همین رو از کشاورزان و مرتعداران تقاضا می‌شود از آتش زدن بقایای مزارع خود ممانعت به عمل آورند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار