شهردار کرمانشاه گفت : مشکل اصلی صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده تاخیر سایر دستگاه‌های خدمت رسان در پاسخگویی است و گرنه شهرداری یک هفته‌ای پروانه صادر می‌کند.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه گفت: این شهر ۳۵۰ هزار متر مربع (۳۵۰ کیلومتر) معابر خاکی در محلات حاشیه نشین دارد که آسفالت آن نیازمند پنج هزار تن قیر است.

نادر نوروزی بیان کرد: هزار و ۲۰۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری و نیز ۳۵۰ هکتار بافت ارزشمند تاریخی در شهر کرمانشاه وجود دارد که با قوانین میراث فرهنگی در ارتباط است.

نوروزی گفت: شهر کرمانشاه ۲۶ شهرک دارد که عمده بافت این شهرک‌ها ناکارآمد و فاقد ضوابط شهرسازی است.

وی افزود: تمرکز ما بر این ۲۶ شهرک و مناطق حاشیه نشین بوده تا آنها را از بن بست خارج کنیم به همین منظور ۲۳ کیلومتر راه دسترسی ساخته ایم و با این کار توانستیم ۱۷ شهرک را از بن بست خارج کنیم.

وی حجم کار‌های انجام شده را اجرای ۲۸۰ هزار تن آسفالت عنوان کرد و ادامه داد: هم اکنون نیز درخواست ۶۰۰ تن قیر را در سامانه ثبت کرده ایم.

شهردار کرمانشاه در خصوص صدور پروانه ساخت در بافت‌های فرسوده نیز گفت: مشکل اصلی صدور پروانه تاخیر سایر دستگاه‌های خدمت رسان در پاسخگویی است و گرنه شهرداری یک هفته‌ای پروانه صادر می‌کند.

وی محدودیت ساخت طبقات در بافت‌های فرسوده را یکی از موانع ساخت در این محیط‌ها دانست که به گفته او از این محدودیت کاسته شده است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.